návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Ovocné knedlíky z bramborovo-tvarohového těsta

Hodnoceno: 3x
6 porcí
do 1 hodiny
Ovocné knedlíky z bramborovo-tvarohového těsta
Autor: Gurmet Ovocné knedlíky z bramborovo-tvarohového těsta
Letní klasika – ovocné knedlíky – nabízí nespočet variací. Různá těsta, různé ovoce..., ale vždy je to velká dobrota. Vyzkoušejte těsto, které kombinuje brambory s tvarohem a naplňte je tím, co najdete na zahrádce nebo nasbíráte na stromech u cesty.

Postup

  1. Brambory uvařené ve slupce oloupejte, najemno nastrouhejte nebo prolisujte, přidejte tvaroh, vejce, prosátou mouku se špetkou soli a vypracujte v hladké těsto.
  2. Vyválejte ho do tvaru válečku, ze kterého odkrajujte stejně velké kousky. Zploštěte je a naplňte ovocem.
  3. Vkládejte do vroucí osolené vody, promíchejte, aby se nepřichytily ke dnu, a vařte asi 10 až 15 minut.

Časopis Gurmet – nejlepší škola vaření!Gurmet - letní dvojčíslo

V letním dvojčísle Gurmetu najdete na téměř 150 stranách lehká letní jídla na každý den v týdnu, tradiční předpisy z krásných Orlických hor či nejlepší ovocné knedlíky včetně postupu krok za krokem.

S dětmi si připravite osvěžující nanuky, můžete si zavařit letní úrodu nebo strávit příjemné chvíle u grilu s nevšedními recepty. Najdete tu jednoduché vaření na chatě a krásné recepty na využití lesních plodů či nových brambor. Na dovolenou zvou španělské speciality nebo saláty zvučných jmen, zatímco zdravá jídla z různých druhů mouky a takzvaných superpotravin vás okouzlí i svou chutí.