zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ovesné rizoto s hráškem
Autor: My Cooking Diary Ovesné rizoto s hráškem

Ovesné rizoto s hráškem

Hodnoceno: 0x
Toto jídlo má díky vývaru plnější chuť. Hodí se jako slaná kaše k snídani, ale také jako lahodný oběd či večeře.
do 30 minut
1 porce

 

Pokud byste preferovali veganskou verzi, použijte místo parmazánu vrchovatou lžíci lahůdkového droždí a vynechejte vejce.

Recept

Brynzová kaše se zelím  Foto:

Brynzová kaše se zelím

Brynzová kaše chutná jako pravé halušky, takže když máte chuť na něco opravdu výživného a zároveň nemáte moc času, tak tohle rozhodně zabere!

reklama

Postup

  1. Pokud jste už někdy dělali klasické italské rizoto, tak postup u tohoto ovesného je úplně stejný, jenom s tím rozdílem, že tento je mnohem rychlejší.
  2. Na pánvi rozehřejte olej a na středním plameni opečte najemno nakrájenou šalotku. Na šalotku pak nasypejte jemně mleté ovesné vločky a zalijte domácím zeleninovým vývarem. Vývar dodává skvělou chuť, určitě ho nenahrazujte bujónem v kostce.
  3. Na mírném ohni rozmíchejte vývar s vločkami, dokud se nevytvoří kaše. Ve chvíli, kdy se vývar vstřebá do vloček, přidejte hrášek, nakrájená sušená rajčata a většinu parmazánu (trošku ponechejte na zdobení).
  4. Minutku povařte, aby hrášek změknul, a pak dochuťte finálně solí a pepřem.
  5. Ovesné rizoto servírujte s volským okem, nasekanou pažitkou a parmazánem.

Ovesné rizoto s hráškem 2 Foto: Ovesné rizoto s hráškem; foto: My Cooking Diary

Nejchutnější deník

My Cooking Diary Foto:

My Cooking Diary jsem si původně založila na Facebooku pro kamarády, které zajímalo, co jím, když hubnu. Postupem času se začali na blog přidávat i další čtenáři a dávali mi najevo, že to co dělám, je baví. Založila jsem si proto svojí vlastní webovou stránku, aby recepty byly přehlednější, a od té doby mám oficiálně blog.

Snažím se moje čtenáře inspirovat ke zdravějšímu životnímu stylu, takže mimo fotek jídel přidávám na svůj Instagram i fotky toho, jak cvičím. Ke zdravému životnímu stylu patří ale taky zdravý rozum, takže nejsem nijak extrémní a snažím se kombinovat sem tam i nějaká méně zdravá jídla. Ráda taky se čtenáři sdílím svoje zážitky z cest, takže na blogu najdete i rubriku cestování. Momentálně pracuji na své první kuchařce, která bude obsahovat recepty na celý měsíc.

Kačí, My Cooking Diary

reklama