návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Nakládaný hermelín se sušenými rajčaty

4 porce
do 30 minut
Nakládaný hermelín se sušenými rajčaty
Nakládaný hermelín se sušenými rajčaty Autor: Velká sýrová nakládačka
Tento hermelín dostal letní název José v lázních – je to fešák od moře a při soutěži nakládaných hermelínů ho naložil Portugalec Pedro a vyhrál! Pokud nespotřebujete všechnu směs na nakládání sýrů, můžete ji použít jako pesto na těstoviny –- je výborná...
Reklama
Reklama

Postup

  1. Sušená rajčata, olivy, polovinu bazalky, polovinu petrželky, půlku cibule a česnek vložte do mísy a rozmixujte.
  2. Sýry podélně rozřízněte, obě poloviny důkladně potřete směsí a přiklopte. Hermelíny vložte do sklenice. Jednu čtvrtinu sklenice s hermelíny naplňte olivovým olejem, další dvě čtvrtiny zalijte slunečnicovým olejem a zbytek dolijte olejem ze sušených rajčat.
  3. Nakrájejte druhou půlku cibule a jarní cibulku. Spolu s bobkovým listem, zbytkem bazalky a petrželky přidejte do sklenice tak, aby vše bylo zalité olejem.
Reklama

Nakládaný hermelín se sušenými rajčaty  Foto: Velká sýrová nakládačka

Nakládaný hermelín se sušenými rajčaty  Foto: Velká sýrová nakládačka

Nakládaný hermelín se sušenými rajčaty. Foto: Velká sýrová nakládačka

 

Velká sýrová nakládačka

Velká sýrová nakládačka

Iva Bartošová, Kateřina Suchá

Opravdu dobře naložená kniha, aneb první kuchařka nakládaných hermelínů je tady!

Pamatujete si, kdy jste poprvé ochutnali nakládaný hermelín? A zkusili jste si někdy doma tento gastronomický fenomén českých hospod sami připravit? Pokud vás už nebaví ten klasický s česnekem a cibulí a rádi vyzkoušíte něco nového, pak je tady Velká sýrová nakládačka se spoustou originálních i svérázných receptů.

A nebudou chybět ani recepty na jiné sýrové delikatesy. Vše doplní fotoreportáž z každoroční soutěže o nejlepší nakládaný hermelín či praktický pracovní postup, jak se má hermelín správně nakládat. V dobrém sýru najdeš sílu, zvláště pak v nakládaném hermelínu – a tak neváhejte a pusťte se do nakládání!

Mladá fronta | 219 Kč | vázaná bez přebalu | 128 stran | 163 x 192 mm

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama