zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mandlový koláč s malinami
Autor: KitchenStory.cz Mandlový koláč s malinami

Mandlový koláč s malinami

Hodnoceno: 0x
Některé recepty bez mouky zkrátka nefungují a recept na tento mandlový koláč mezi ně patří. Dobře ale funguje špaldová mouka, která se vyrábí z nešlechtěného druhu pšenice, takže obsahuje velké množství cenných látek a obsah lepku je v ní nižší než v klasické mouce.
do 1 hodiny
6–8 porcí

reklama

Suroviny (6–8 porcí)

K dozdobení:

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 180 °C. Dno koláčové formy o průměru cca 24 cm vyložte pečicím papírem a okraje vymažte máslem.
  2. Ve zvláštní míse smíchejte suché ingredience, mleté mandle, špaldovou mouku a kypřicí prášek.
  3. V menší míse utřete změklé máslo a třtinový cukr, do kterého následně přimíchejte celé vejce, amareto a semínka z vanilkového lusku. Vše přimíchejte do mísy k suchým ingrediencím.
  4. K ingrediencím přilévejte postupně mléko a vytvořte hladké těsto, které vylijte do formy a rovnoměrně rozprostřete.
  5. Navrch těsta poklaďte dobře umyté maliny a poté poklaďte plátky mandlí. Vložte do rozehřáté trouby a pečte 45–50 minut.

Mandlový koláč s malinami 2 Foto: Mandlový koláč s malinami; foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama