zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Malinové Hariboletky 2
Autor: archiv Haribo Malinové Hariboletky 2

Malinové Hariboletky

Hodnoceno: 5x
Rodinná soutěž Haribo Malý cukrář už zná všechny své finalisty. Jedním z receptů, který se probojoval až do velkého finále, které proběhne již tento víkend, je i recept na Malinové Hariboletky od paní Lenky a jejího malého pomocníka ze Sokolnice. Zkuste si tento originální dezert, který vypadá jako od opravdového profesionála, připravit doma také.
nad 2 hodiny
6–8 porcí

Paní Lenka přihlásila svůj recept do třetího kola kategorie dospělý a dítě ve věku 5–8 let rodinné soutěže Haribo Malý cukrář. Se svým malým pomocníkem připravili dezert, ze kterého se sbíhají sliny. Pokud vás zajímají i další soutěžní příspěvky a inspirativní recepty, podívejte se na www.haribomalycukrar.cz.

 

reklama

Postup

  1. Těsto na Hariboletky: Uvedené suroviny umíchejte v hladké těsto a nechte v lednici chvíli odležet (ztuhnout). Poté dejte do kulatých formiček a pečte zhruba na 170–180 stupňů. Nechte vychladnout.
  2. Těsto na piškot do malinových „kopečků“: Vejce a cukr zahřejte na vodní lázni a poté šlehejte do bílé pěny. Pak opatrně přimíchejte mouku a kakao a nakonec směs smíchejte s rozpuštěným máslem. Pečte jako roládový plát v předehřáté troubě na cca 180–190 stupňů zhruba 15 minut. Z upečeného plátu pak vykrájejte kolečka, která budete později vkládat do malinové pěny. 
  3. Malinová pěna: Do trošky vody dejte nabobtnat želatinu. Mezitím vyšlehejte šlehačku, do které opatrně vmíchejte zakysanou smetanu a vše ochuťte malinovou pastou a cukrem. Želatinu vymačkejte a dejte v kastrůlku rozpustit (ale pozor, nevařit). Do rozpuštěné želatiny zamíchejte pár lžiček směsi šlehačky a zakysané smetany a vzniklou kašičku poté vlijte zpět a umíchejte v hladkou hmotu.
  4. Tuto malinovou hmotu dávejte do silikonové formy ve tvaru kopečků, kterou ještě předem lehce vytřete olejem. Zhruba do poloviny dejte pěnu, vložte piškotové kolečko a dovršte pěnou až po vrch. Zarovnejte, uhlaďte a dejte do mrazáku ztuhnout.
  5. Zrcadlová poleva: Namočte želatinu do vody. Smíchejte vodu, cukr a kondenzované mléko a společně zahřejte. Přidejte želatinu, kterou rozpusťte a velmi krátce (asi 1 minutu) provařte. Horkou směs přeceďte na bílou čokoládu a nechte rozpustit. Poté ponorným mixerem promíchejte a dobarvěte.
  6. Složení Hariboletky: Korpus Hariboletky naplňte ve středu malinovou marmeládou a kolem dokola dejte část malinové pěny. Dejte do lednice zatuhnout.
  7. Z mrazáku vytáhněte kopečky se zmrzlou pěnou, které polévejte napůl vychladlou zrcadlovou polevou. Ty pak pokládejte na Hariboletky. Dezert nakonec ozdobte ovocnými bonbony HARIBO Berries.

Další inspiraci najdete v tomto speciálu:

reklama

Související témata: Haribo Malý cukrář , Sladké