reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Losos s koprovým pestem a bramborovými lupínky
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Losos s koprovým pestem a bramborové lupínky

Losos s koprovým pestem a bramborovými lupínky

Hodnoceno: 0x
V nové řadě kulinární show nabídla Karolína, domácí kuchařka, recept na pečeného lososa s nevšedním koprovým pestem a k tomu křupavé bramborové lupínky pečené v troubě.
do 1 hodiny
4 porce

Sledujte novou řadu kulinární show Karolína, domácí kuchařka, každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Postup

  1. Brambory (klidně i se slupkou, je-li hezká) nakrájejte na cca 2–4 mm silné plátky. Dejte je do mísy se studenou vodou, nechte cca 20 minut stát a pak ještě dvakrát propláchněte čistou studenou vodou. Plátky brambor nechte okapat v cedníku, pak je vyklopte na čistou utěrku a vysušte, klidně použijte ještě druhou utěrku.
  2. Pak je dejte zpátky do mísy, kterou jste mezitím vypláchli a osušili, přidejte olivový olej a důkladně promíchejte, aby se plátky obalily olejem ze všech stran. Mezitím rozpalte troubu na 200 °C. Vyložte plech pečicím papírem a rozložte na něj brambory v jedné vrstvě. Dejte péct cca na 30 minut, až budou krásně zlatavé. Až poté je osolte a ihned podávejte.
  3. Mezitím si připravte pesto: V mixéru promixujte několika pulsy kopr se špetkou soli. Přidejte všechny přísady, nakonec přilijte 3 lžíce oleje a rozmixujte na pastu. Ochutnejte a podle potřeby přisolte, přilijte ještě trochu oleje a znovu krátce promixujte.
  4. Rozehřejte nepřilnavou nebo grilovací pánev, potřete ji olejem a lososa opečte na olivovém oleji – nejprve stranou s kůží dolů cca 4 minuty podle výšky masa, poté další 4 minuty po druhé straně. Opečeného lososa přesuňte na talíř kůží dolů. Osolte a opepřete. Na porce rozdělte koprové pesto a podávejte s bramborovými lupínky a klínky citronu.

Losos s koprovým pestem a bramborovými lupínky  Foto:

Losos s koprovým pestem a bramborovými lupínky

reklama

Sledujte celou epizodu