zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuře se zázvorem, jarními cibulkami a aromatickým vývarem z pomalého hrnce
Autor: Zdravá jídla z pomalého hrnce Kuře se zázvorem, jarními cibulkami a aromatickým vývarem z pomalého hrnce

Kuře se zázvorem, jarními cibulkami a aromatickým vývarem z pomalého hrnce

Hodnoceno: 5x
Vývarem buď toto chajnanské kuře přelijte, nebo ho nalijte vedle kuřete. Aby se chutě v chilli omáčce krásně spojily, připravte ji hned, jak se bude kuře vařit.
nad 2 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. V POMALÉM HRNCI: Jarní cibulku, zázvor a česnek rozmixujte nahrubo v kuchyňském robotu, poté dejte čtvrtinu do pomalého hrnce a další čtvrtinou naplňte kuře. Kuře vložte prsní stranou nahoru do pomalého hrnce a polovinu sójové omáčky a polovinu čínského vína vlijte do kuřete.
  2. Do mísy dejte zbytek sójové omáčky a čínského vína, 2 lžičky cukru, lžičku soli a 2,75 l vody a šlehejte, dokud se cukr nerozpustí. Směs nalijte do pomalého hrnce a vařte 6 hodin na nízkém stupni. Vypněte pomalý hrnec a nechte 30 minut odstát.
  3. Na chilli omáčku přidejte do kuchyňského robota chilli papričky, limetkovou šťávu, sezamový olej, 2 lžíce vody a trochu soli. Rozmixujte dohladka a dejte stranou.
  4. Vyndejte kuře z pomalého hrnce a udržujte ho teplé. Vývar přeceďte přes jemné síto do hrnce a přiveďte k varu.
  5. Kuře podávejte s vývarem, rýží, kecap manis, plátky okurky a chilli omáčkou.
  6. NA SPORÁKU: Jarní cibulku, zázvor a česnek rozmixujte nahrubo v kuchyňském robotu, poté dejte čtvrtinu do velkého hrnce. Kuře vložte prsní stranou dolů do hrnce a naplňte ho čtvrtinou směsi s cibulkou, polovinou sójové omáčky a polovinou čínského vína.
  7. Do mísy dejte zbytek sójové omáčky a čínského vína, 2 lžičky cukru, lžičku soli a 2,75 l vody a šlehejte, dokud se cukr nerozpustí. Směs nalijte do hrnce. Vařte 30 minut na velmi nízké teplotě, poté kuře obraťte, částečně zakryjte pokličkou a vařte 45 minut. Nenechte vývar, aby se začal vařit nebo mírně vařit. Kuře opět obraťte, dejte hrnec stranou, přiklopte pokličkou a nechte 30 minut odstát.
  8. Na chilli omáčku přidejte do kuchyňského robota chilli papričky, limetkovou šťávu, sezamový olej, 2 lžíce vody a trochu soli. Rozmixujte dohladka a dejte stranou.
  9. Vyndejte kuře z hrnce a udržujte ho teplé. Vývar přeceďte přes jemné síto do druhého hrnce a přiveďte k varu.
  10. Kuře podávejte s vývarem, rýží, kecap manis, plátky okurky a chilli omáčkou.
Kuře se zázvorem, jarními cibulkami a aromatickým vývarem z pomalého hrnce
Autor: Zdravá jídla z pomalého hrnce Kuře se zázvorem, jarními cibulkami a aromatickým vývarem z pomalého hrnce

reklama