zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krémová zelená polévka z hladkolisté petržele
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Krémová zelená polévka z hladkolisté petržele

Krémová zelená polévka z hladkolisté petržele

Hodnoceno: 0x
Pikantní, zářivě zelená polévka plná chutí je reminiscencí na staročeské jarní bylinkové polévky, ale vyznívá, také díky citronu, velice současně. Našim chutím nepochybně vyhoví i doplněk čerstvého křenu, kterým se posype.
do 1 hodiny
4–5 porce

Článek

Zelené jarní polévky Foto:

13 jarních polévek aneb Zelený restart

Jaro je v plném proudu a všude venku září sytá zelená barva. Čerstvá tráva, světle zelené lístky na stromech, všechno se zelená a stejně tak by se měl zelenat i náš talíř!

reklama

Postup

  1. Do velkého hrnce dejte vařit vodu, vložte petržel a vařte 30 vteřin až 1 minutu, aby měla zářivě zelenou barvu a zvláčněla. Sceďte ji a vložte do mísy s ledovou vodou, aby si uchovala barvu. Pak ji sceďte a nasekejte nahrubo.
  2. V hrnci rozehřejte máslo, přidejte česnek, cibuli, osolte, opepřete a smažte za promíchávání asi 6 minut, až cibule zvláční. Vlijte vývar a smetanu a uveďte do mírného varu. Povařte asi 20 minut, pak přidejte petržel, osolte a opepřete.
  3. Polévku rozmixujte a dochuťte citronovou šťávou. Pokud chcete, můžete ji protlačit přes síto, aby byla hodně hladká. Pak ji rozdělte do talířů nebo misek a doplňte čerstvě nastrouhaným křenem.

Krémová zelená polévka z hladkolisté petržele  Foto: Krémová zelená polévka z hladkolisté petržele; foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama