zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kořeněné jablečné čatní
Autor: S vášní pro jídlo Kořeněné jablečné čatní

Kořeněné jablečné čatní

Hodnoceno: 2x
Nemusíte se stresovat běháním po obchodech a shánět dárky na poslední chvíli. Provoňte si byt přípravou tohoto výborného pikantního čatní. Je pěkně kořeněné a nejlépe se hodí k sýrům.
nad 2 hodiny
7 skleniček porcí

reklama

Postup

  1. Postup je velmi jednoduchý, všechny ingredience nasypte a nalijte do hrnce a trošku podlijte vodou.
  2. Směs promíchejte a přiveďte k varu, kde pomalu nechte bez pokličky probublávat a občas míchejte, dokud se jablka nerozvaří a směs nezhoustne, což trvá asi hodinu.
  3. Horké čatní navršte do umytých sklenic, zavíčkujte a zavařte následujícím způsobem. Na dno hrnce položte utěrku, naskládejte do něj sklenice a zalijte vodou asi do poloviny. Pomalu hrnec přiveďte ke skrytému varu (tvoří se malé bublinky, ale voda ještě nevře), přiklopte pokličkou a takto sterilizujte cca 20 minut.
  4. Ještě horké sklenice převraťte vzhůru nohama a nechte vychladnout.

Kořeněné jablečné čatní  Foto:

Kořeněné jablečné čatní, foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světa připravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

reklama