zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kokosové bonbonky v čokoládě
Autor: Petra Novotná / Vaříme s dětmi pro děti Kokosové bonbonky v čokoládě

Kokosové bonbonky v čokoládě

Hodnoceno: 0x
Příprava těchto kokosových bonbonků máčených v čokoládě je docela jednoduchá, a proto se nebojte zapojit do práce i své malé kuchaře. Jistě je to bude bavit a odměnou vám všem bude skvělá dobrůtka.
do 1,5 hodiny
20–25 ks porcí

reklama

Suroviny (20–25 ks porcí)

Postup

  1. Do vyšší nádoby (třeba do většího hrníčku nebo misky s vysokými okraji) dejte kokos, kokosový olej a javorový sirup.
  2. Směs rozmixujte tyčovým mixérem. Nemusíte ji mixovat úplně do hladka, důležité je, aby se suroviny spojily – hlavně sirup s olejem.
  3. Teď rozložte pečicí papír na talíř, tác nebo menší plech.
  4. Celou směs na papír vyklopte a rozprostřete stěrkou. Měla by vzniknout placka vysoká asi 3 cm.
  5. Směs přikryjte dalším pečicím papírem a dejte jen na 10–15 minut do lednice. Hmota nesmí úplně ztuhnout, protože by se při vykrajování drolila na malé kousky.
  6. Až směs trochu ztuhne, vyndejte ji z lednice a začněte z ní vykrajovat malá kolečka. Pokud nemáte malé kulaté vykrajovátko, můžete použít třeba kovové víčko z láhve nebo maličkou skleničku. Kolečka skládejte zpátky na tác a pak je dejte je do mrazáku. Musí být tak chladná, aby se v horké čokoládě nerozpustila a naopak na nich čokoláda rychle ztuhla. Rozpusťte si čokoládu.
  7. Připravte si vidličku a talířek vyložený pečicím papírem. Vytáhněte kolečka z mrazáku, každé z nich naberte na vidličku a opatrně vykoupejte v čokoládě. Pracujte rychle, jinak se kolečka v čokoládě rozpustí. Na vidličce je nechte chviličku okapat a pak položte na pečicí papír a nechte hezky ztuhnout. Nechte ztuhnout venku, mimo lednici.

Kokosové bonbonky v čokoládě Foto:

Kokosové bonbonky v čokoládě, foto: Petra Novotná / Vaříme s dětmi pro děti

VAŘÍME S DĚTMI PRO DĚTI

Vaříme s dětmi pro děti Foto:

Kuchařka Vaříme s dětmi pro děti je skvělou inspirací pro všechny maminky, které rády vaří svým dětem originální, chutná a zdravá jídla, a také pro všechny ty, které rády tráví čas s dětmi v kuchyni a krůček po krůčku je učí, jak zacházet s vařečkou a dalším kuchyňským náčiním. Petra Novotná, grafička, fotografka, ale hlavně máma, připravila společně se svými malými dětmi kuchařku plnou hravých jídel, která budou chutnat celé rodině.

Kuchařka je psaná jak pro maminky, tak pro děti od tří do deseti let. Tučně jsou vyznačeny postupy pro malé kuchaře, klasickým písmem pak „pokyny“ pro mámy – kuchařky. Každý recept obsahuje seznam surovin, podrobně popsaný postup i povídání o hlavní surovině daného pokrmu, které můžete vašim dětem v průběhu vaření nebo před ním předčítat. Také úvody jsou psány tak, aby přilákaly pozornost vašich nejmenších.

Naučte své děti při vaření rozpoznávat nejrůznější suroviny i jejich vlastnosti při vaření, naučte je zapínat i vypínat troubu, opatrně krájet ovoce i zeleninu do salátu, míchat, válet, a hlavně se z dobrého jídla těšit!

Vydalo nakladatelství Smart Press, MOC 499 Kč, k dostání se slevou na www.smartpress.cz.

reklama