zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Karamelizované jarní cibulky s vepřovým špízem
Autor: archiv Gurmet Karamelizované jarní cibulky s vepřovým špízem

Karamelizované jarní cibulky s vepřovým špízem

Hodnoceno: 0x
Vyzkoušejte tentokrát maso s netradiční oblohou. Karamelizované jarní cibulky vás překvapí lahodnou chutí.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Špízy:

Postup

  1. Cibulky omyjte, osušte a odkrojte z nich kořínky. Na pánvi nechte zahřát máslo, a když začne pěnit a vonět, přidejte do něj cibulky a lehce opečte po obou stranách. Zalijte je citronovou šťávou nebo octem, zasypte cukrem, promíchejte a duste na mírném ohni asi 8 minut, až se tekutina odpaří a cukr zkaramelizuje. Osolte a opepřete čerstvě drceným růžovým pepřem.
  2. ŠPÍZY: Snítky šalvěje omyjte a osušte. Lístky otrhejte a nechte jen několik vrcholových lístečků. Maso lehce naklepejte, osolte, opepřete čerstvě drceným pepřem, přehněte a navlékněte na snítky šalvěje. Na pánvi rozpalte olej a maso zprudka opečte po obou stranách (po každé asi 3 minuty).
  3. Prima tip: Místo šalvěje můžete použít snítky rozmarýny.

Gurmet  Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vařeníuž řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama