zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hovězí tacos
Autor: Kublanka.cz Hovězí tacos

Hovězí tacos

Hodnoceno: 164x
Taco je tradiční mexické jídlo, které se začíná těšit velké oblibě i u nás. Jedná se o plněné kukuřičné placky, jejichž obsah se může lišit recept od receptu. Tentokrát pro vás máme variantu s hovězím masem.
do 2 hodin
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Guacamole:

Kukuřičná tortilla:

Postup

 1. Papriková salsa: troubu předehřejte na 200 °C. Papriky dejte spolu s jalapeño na plech vyložený alobalem a dejte je péct do předehřáté trouby na 10–15 minut. Jakmile papriky začnou tmavnout, vyndejte je z trouby a dejte je do igelitového sáčku zapařit. Po 10 minutách papriky a jalapeño oloupejte, zbavte je semínek a nakrájejte je na větší kousky.
 2. Rajčata spařte vroucí vodou, oloupejte, rozčtvrťte a rukou z nich vymačkejte semínka. Cibuli nasekejte najemno a spolu s nakrájenými rajčaty, paprikami a jalapeño je dejte do mixéru a rozmixujte je na hrubší pastu.
 3. V pánvi rozpalte 2 lžíce slunečnicového oleje, přidejte rozmixované papriky a za občasného míchání vařte na mírném ohni až do zredukování na hustou salsu. Salsu ochuťte limetkovou šťávou, solí a pepřem. Teprve až po úplném vychladnutí vmíchejte nasekaný koriandr. 
 4. Guacamole: avokáda oloupejte, zbavte je pecky a nakrájejte na kostičky. Přendejte je do misky, pokapejte je šťávou z 1 limetky a vidličkou je rozmačkejte. Přidejte najemno nasekanou bílou cibuli, nasekaný koriandr a najemno nasekaný česnek.
 5. Datlová rajčata přepulte a prsty vymačkejte semínka. Rajčata nakrájejte na jemné kostičky a přidejte je k avokádu. Promíchejte, dochuťte solí a nechte uležet v lednici. 
 6. Kukuřičné tortilly: kukuřičnou a hladkou mouku prosejte do mísy, přidejte sůl a důkladně promíchejte. K mouce přidejte slunečnicový olej a za postupného přilévání teplé vody vypracujte měkké a hladké těsto, které se nelepí na ruce, ale zároveň není příliš suché.
 7. Těsto rozdělte na 12 stejně velkých částí, ze kterých vytvarujte kuličky. Pokud s těstem zrovna nepracujete, musíte ho mít neustále přikryté potravinářskou fólií, aby neoschlo. Vytvořené kuličky ihned dávejte pod potravinářskou fólii.
 8. Kuličku těsta rozválejte mezi dvěma vrstvami igelitového sáčku na tenkou placku. Pokud chcete rovnoměrně kulaté placky, kuličku jemně zploštěte, dejte ji mezi dvě vrstvy igelitového sáčku a krájecím prkýnkem anebo jakoukoliv rovnou plochou ji s pomocí váhy vlastního těla rozmáčkněte na placku. Je-li tortilla ještě příliš silná, můžete ji ještě jemně rozválet válečkem.
 9. Rozválenou tortillu opékejte na rozpálené pánvi z obou stran (1–2 minuty). Upečenou tortillu ihned zakryjte utěrkou. Stejným způsobem pokračujte se zbývajícím těstem. Tortilly vrstvěte na sebe. Musíte je mít neustále zakryté utěrkou.
 10. Troubu předehřejte na 180 °C. Tortilly potřete z jedné strany slunečnicovým olejem a naolejovanou stranou nahoru je rozložte na pečicí rošt. Tortilly pečte 7–10 minut do zezlátnutí a zkřehnutí. Fázi pečení v troubě lze vynechat. S tortillami potom zacházejte jako s klasickými pšeničnými. 
 11. Flank steak: flank steak vyndejte z lednice minimálně 1 hodinu před přípravou a nechte ho ohřát na pokojovou teplotu. Flank steak osolte, opepřete a ze všech stran ho potřete slunečnicovým olejem. Pánev rozpalte a flank steak na něm z obou stran zprudka opečte (1 minutu z každé strany). Poté plamen mírně stáhněte a flank steak opékejte z každé strany dalších 6–7 minut (medium rare). Dobu pečení případně prodlužte nebo zkraťte podle požadovaného stupně propečení. Opečený flak steak nechte cca 10 minut odpočívat.
 12. Mezitím co maso odpočívá, přidejte do pánve, kde jste opékali flank steak, 2 lžíce slunečnicového oleje a orestujte na něm na plátky nakrájené žampiony a osminky cibule. Osolte, žampióny spolu s cibulí opékejte na mírném ohni za občasného míchání do změknutí (cca 5 minut) a úplného odpaření případné tekutiny.
 13. Poté přidejte najemno nasekaný česnek, sušené oregano, mletý koriandr, promíchejte a nechte 1 minutu zarestovat. Podle chuti dosolte a opepřete.
 14. Odpočinuté maso nakrájejte přes vlákna velmi ostrým nožem na co nejtenčí plátky. Šťávu, kterou maso pustilo, přilijte k žampiónové směsi.
 15. Připravené tortilly plňte žampiónovou směsí, plátky nakrájeného flank steaku, nasekaným koriandrem, plátky jalapeño, připravenými salsami a nakrájenou limetkou.

Hovězí tacos Foto:

Hovězí tacos Foto:

Hovězí tacos, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama