archiv Haribo

Haribo mandlové cupcakes plněné ovocnou směsí

Moje hodnocení
3x

Cupcakes jsou oblíbené minidortíčky, které kromě nadýchaného těsta a velké porce krému skrývají ještě lahodnou náplň. Ideální pohoštění na oslavy, kdy každý z hostů dostane svůj vlastní dortík. Zdobení volte podle typu oslavy, romantické na svatbu, barevné a veselé na dětskou párty.

1 porce
90 minut

Těsto

Náplň

Inspiraci na další recepty naleznete na www.haribomalycukrar.cz, kde se právě teď můžete zapojit do soutěže pro děti a rodiče.

Další recepty s Haribo bonbony pro inspiraci najdete v tomto speciálu:

Postup přípravy

  1. TĚSTO: Troubu předehřejte na 180 °C. Mezitím si připravte suchou směs z hladké mouky, mandlové mouky, prášku do pečiva a moučkového cukru.
  2. Vyšlehejte vejce s bílým jogurtem, přidejte suchou směs a opět šlehejte. Nakonec přidejte rozpuštěné máslo, které nesmí být horké, a šlehejte zhruba 3 minuty.
  3. Pečicí plech vyložte cukrářskými košíčky a naplňte je těstem do 2/3. Pečte přibližně 20 minut.
  4. NÁPLŇ: Do rendlíku přelijte 2/3 mléka, přidejte cukr a zahřejte.
  5. V míse smíchejte 1/3 mléka a vanilkový pudink. Jakmile bude mléko s cukrem teplé, přidejte k němu část s pudinkem a důkladně míchejte.
  6. Až směs zhoustne, odstavte rendlík z plotny a přidejte HARIBO medvídky a bílou čokoládu. Míchejte, dokud se vše nerozpustí.
  7. Nakonec přidejte rozemleté lesní ovoce, případně potravinářské barvivo. Náplň potáhněte fólií a nechte chladit.
  8. Do vychladlých cupcakes opatrně vyhlubte díru. Studenou náplň ručně promíchejte a vložte do trezírovacího sáčku, pomocí kterého díru v cupcakes zaplňte.
  9. KRÉM: Všechny ingredience vložte do mísy a vyšlehejte v pevný krém. Ten vložte do trezírovacího sáčku s ozdobnou špičkou a cupcakes nazdobte.

PRIMA TIP: Mandlovou mouku můžete ještě více rozdrtit v domácím mixéru. To dodá cupcakes jemnější chuť.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

archiv Haribo


Přečtěte si také

Recepty