zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilované kuřátko v citrusové marinádě
Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Hodnoceno: 46x
Kuřecí maso patří v Čechách k těm nejoblíbenějším na grilování. Zkuste ho tentokrát upravit trochu jinak. Malé kuřátko připravte tak, abyste ho mohli grilovat vcelku a naplocho. A dopřejte mu výtečnou marinádu z citrusů a piva.
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Malé kuře rozkrojíme na zádech podél páteře z obou stran tak, abychom mohli odstranit páteř. Kuře položíme na prsa, nařízneme zevnitř prsní kost a rozřízneme celou chrupavku. Pozor, opatrně, abychom neprokrojili prsa. Roztáhneme křídla a složíme je tak, aby nám držela ve tvaru trojúhelníku. Kuře položíme prsíčky nahoru. Ve spodní části, hned vedle chrupavky, z každé strany prořízneme otvor tak velký, abychom do něj prostrčili spodní část nohou. Tvar kuřete nyní připomíná srdíčko.
  2. Takto upravené kuře vložíme do připravené marinády, dáme do lednice a necháme marinovat nejlépe přes noc.
  3. Kuře vyjmeme z marinády, osolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem a položíme na připravený gril nejprve ze strany kůže. Lžičkou vybereme z marinády její pevné části a na maso je případně ještě naneseme. Grilujeme pomalu z každé strany zhruba 8 minut, respektive tak dlouho, dokud není kuře měkké.
  4. Postup na marinádu: Do misky nalijeme olivový olej, přidáme šťávu z citronu, limetky, pomeranče, bílý vinný ocet, nadrobno posekaný rozmarýn a česnek. Dále posekanou červenou chilli papričku, nastrouhanou kůru z citronu, pivo a vše promícháme.
  5. Prima tip: Místo malého kuřátka můžeme použít vykostěná kuřecí stehna.

Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Více grilovacích receptů s pivem najdete na www.poctivegrilovani.cz

reklama