návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Fíky v karamelové omáčce s levandulí

2 porce
do 10 minut
Fíky v karamelové omáčce s levandulí
Fíky v karamelové omáčce s levandulí Autor: Výpečky.com
Rádi bychom těmto fíkům udělali tu nejlepší reklamu. Jednoduše, nejlepší dezert na světě! :) Chutnají trochu jako štrúdl, ale bez těsta. Levandulové kvítky s medem se báječně doplňují. Určitě zkuste!
Reklama

Suroviny (2 porce)

Reklama

Postup

  1. V pánvi rozpusťte máslo, přidejte med a nasypte do směsi skořici. Máslo s medem míchejte, až se z něho začne dělat karamel (asi po 2 minutách, není třeba dlouho).
  2. Mezitím si fíky nakrojte do křížku a postupně je vkládejte křížkem do karamelu. Pomocí lžíce fíky přelévejte karamelem, to aby se skvělá omáčka dostala po celém povrchu. Asi po jedné minutě vaření vyndejte fíky z karamelové omáčky.
  3. Omáčku zakápněte limetkou a citronem a znovu ji svařte. Na závěr fíky polijte hotovou omáčkou a posypejte levandulí.
Reklama

Fíky v karamelové omáčce s levandulí  Foto: Výpečky.com

Fíky v karamelové omáčce s levandulí , Foto: Výpečky.com

 

 Výpečky.com, Foto: Výpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace. Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přečtěte si také