návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Estonský kringel – skořicový a makový

Hodnoceno: 1x
8–10 porcí
do 2 hodin
Estonský kringel – skořicový a makový
Autor: Pěkně vypečený blog Estonský kringel – skořicový a makový
Kynuté těsto, máslo, skořice a ten finální výsledek… I když vypadá docela obtížně, opak je pravdou. Zkuste ho upéct nejen se skořicí, ale i s makovou náplní. Možná ten makový nevypadá tak hezky, ale chutná báječně, což je mnohem důležitější.

Suroviny (8–10 porcí)

Na skořicovou náplň:

Na makovou náplň:

Postup

  1. Těsto si můžete připravit jednodušším způsobem v domácí pekárně. Ingredience vložte do pekárny v uvedeném pořadí a spusťte program těsto. Pokud nemáte domácí pekárnu, zpracujte těsto hezky ručně.
  2. Mezitím připravte náplně: povolené máslo smíchejte se skořicí a cukrem. Dále dejte vařit mléko, do něj nasypte mák a cukr. Za stálého míchání vařte, dokud nevznikne hustá kaše, kterou přiveďte k bodu varu a odstavte z plamene. Pak vmíchejte povidla a rum.
  3. Předehřejte troubu na 170 °C a připravte si 2 plechy, které vyložte pečicím papírem.
  4. Nakynuté těsto rozdělte na dvě stejné části, které rozválejte na velké tenké placky, jednu potřete skořicovou náplní a druhou makovou. Jednu po druhé srolujte (ruličky přeneste na plech, je to pak jednodušší) a rozřízněte napůl. Poté na plechu vytvořte pletenec, který nakonec zatočte do věnce (viz fotky).
  5. Pečte 20–25 minut. Po upečení nechte na mřížce vychladnout.

Estonský kringel – skořicový a makový Foto:

Estonský kringel – skořicový a makový Foto:

Estonský kringel – skořicový a makový Foto:

Estonský kringel – skořicový a makový Foto:

Estonský kringel – skořicový a makový, foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Rádi pečete? Kupte si nový magazín Prima FRESH, ve kterém najdete spusty tipů nejen na sladké pečení:

Prima FRESH léto 2015

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!