zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Caprese ve skle
Autor: David Turecký pro Naložto Caprese ve skle

Caprese ve skle

Hodnoceno: 0x
Tradiční italský salát v dokonalé úpravě take away. Vzít si ho můžete na piknik, na svačinu nebo k přátelům na návštěvu, jen si nezapomeňte přibalit párátko nebo vidličku.
do 10 minut
1 sklenice (350 ml) porce

reklama

Suroviny (1 sklenice (350 ml) porce)

Postup

  1. Mini mozzarelly slijte a vložte do větší mísy. Rajčátka omyjte a nakrájejte na půlky, lépe vtáhnou chuť oleje, soli a kaparů.
  2. Kapary a sušená rajčata překrojte na poloviny a přidejte k sýru. Otrhejte k nim omytou bazalku a promíchejte. Lístky můžete natrhat na větší kousky.
  3. Osolte, promíchejte a přesypte do sklenice. Zalijte olivovým olejem tak, aby všechny suroviny byly ponořené a uložte na 3 dny do spíže.

Caprese ve skle  Foto: Caprese ve skle; foto: David Turecký pro Naložto

Další neodolatelné recepty do sklenice najdete v této nové kuchařce!

NALOŽ TO – KUJME PI(C)KLE V KUCHYNI

Naložto Foto:

Daniela Turecká

Vášni nakládání propadla před dvěma lety a od té doby plní sklenicemi se slanými chuťovkami spíže vlastní rodiny i přátel. Z původní záliby se časem vyvinul větší projekt s e-shopem vhodných sklenic a doplňků k nakládání a unikátní kuchařka Nalož to, která se jako jediná věnuje nakládání sýrů, zeleniny a nejrůznějších specialit do sklenic.

Daniela pracuje jako produkční a dekor stylistka při focení, a tak se na vzniku kuchařky podílela od začátku do konce, všechna jídla sama připravila i nazdobila na focení, kterého se ujal její manžel – známý fotograf jídla a osobností David Turecký. Z jejich společné vášně pro nakládané dobroty se zrodila kuchařka plná lahůdek ve skle, kterými potěšíte sebe, své blízké i přátele a které především poslouží jako perfektní dárky pro všechny příležitosti.

A pokud byste se náhodou rozhodli s nakládáním na chvíli přestat, Daniela vám ukáže, jak kreativně lze prázdné sklenice využít.

Vydává Došel karamel s. r. o., kniha stojí 299 Kč, více na www.naloz-to.cz

reklama

Související témata: caprese , Malá jídla , Italská kuchyně