návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Brokolicovo-parmazánové kuličky

Hodnoceno: 0x
16 ks porcí
do 30 minut
Brokolicovo-parmazánové kuličky
Autor: archiv KitchenAid Brokolicovo-parmazánové kuličky
S brokolicí vám nuda v kuchyni rozhodně nehrozí. Její výrazné aroma, chuť i barva jsou specifické a v nápadité kombinaci také pořádně lákavé. Sama brokolice pomáhá s trávením, imunitou, ale i s hubnutím.

Potěšte své chuťové buňky třeba lahodnými brokolicovo-parmazánovými kuličkami, na kterých si pochutnají i ti největší odpůrci zeleniny. Kuličky je možné podávat jako hlavní chod nebo jako jednohubky.

Postup

  1. Brokolici očistěte a rozeberte na růžičky. Ty potom vložte do mixéru a důkladně rozmixujte.
  2. Rozmixovanou brokolici dejte do mísy a přidejte všechny ostatní ingredience kromě olivového oleje. Vše pořádně promíchejte, aby se suroviny spojily. Na plech rozložte pečicí papír a potřete ho troškou olivového oleje.
  3. Ze směsi potom tvořte pomocí rukou kuličky a rozložte je vedle sebe na plech. Kuličky pečte v troubě vyhřáté na 190 stupňů cca 20–25 minut. Podávat můžete díky osobité chuti samostatně nebo třeba s jogurtovým dipem.

Brokolicovo-parmazánové kuličky  Foto: Brokolicovo-parmazánové kuličky, foto: archiv KitchenAid

Recept připravila foodblogerka Michaela Šupáková, jejíž práci můžete najít na blog.kitchenaid.cz.