návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Cibulové bhaji

Hodnoceno: 0x
Pro 8–10 osob porcí
do 30 minut
Cibulové bhaji
Autor: isifa.com Cibulové bhaji
Indická kuchyně začíná být i u nás velmi populární. Tato jídla jsou lehká, zdravá a poměrně rychlá na přípravu. A ingredience už není u nás problém sehnat i v běžných obchodech. Vyzkoušejte třeba tyto voňavé cibulové smaženky...

Postup

  1. Na pánvi rozpalte olej na 190 °C.
  2. Mouku s kořením a solí smíchejte v míse. Přidejte 3–4 lžíce vody tak, aby vzniklo tuhé těsto. Cibulové klínky do něj důkladně vmíchejte.
  3. Do rozpáleného oleje přidejte 1 lžičku obalené cibule. Pokud se těsto zvedne, přidejte další lžičku. Tak pokračujte, dokud nebude pánev plná. Opékejte 3–4 minuty, dokud nebudou smaženky opečené z obou stran. Potom je vyndejte z pánve a osušte v papírové kuchyňské utěrce.
  4. Opečte zbývající cibulovou směs. Bhaji by mělo být servírováno okamžitě, ale dá se i znovu ohřát na pečicím plechu v rozpálené troubě za pár minut. Podávejte s osvěžující raitou.

Cibulové bhaji Foto: isifa.com

Cibulové bhaji. Foto: isifa.com

 

Vyzkoušejete i další recepty z Indie:

 

Související témata: Chuťovka