Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podlehněte krásám latino kuchyně

Latino Food Festival
Latino Food Festival Autor: Thinkstock
Pokud vás láká barevná a chuťově bohatá kuchyně Latinské Ameriky nebo Španělska, máte tuto neděli jedinečnou možnost ochutnat vybrané pokrmy z jejich kuchyní a k tomu si třeba zatančit tango či salsu. Stačí vyrazit na Latino Food Festival!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Španělská kuchyně je typická svou rozmanitostí, chutí, čerstvými ingrediencemi a bohatým výběrem koření. Mezi nejvíce používané suroviny bezpochyby patří šafrán, česnek, kvalitní olivový olej, čerstvá zelenina, zejména rajčata a brambory, čerstvé ryby a mořské plody, jehněčí a hovězí maso.

Každá oblast na pyrenejském poloostrově má svou vlastní typizovanou kuchyni a nejinak je tomu i v ostatních španělsky mluvících a vařících zemích, takže proto nelze hovořit o španělské kuchyni jako celku. Co je pro ni ale typické celkově, je fakt, že patří mezi ty nejzdravější kuchyně vůbec. A nejlépe si ji vychutnáte na čerstvém vzduchu. Tato kuchyně stejně jako celá její historie je silně ovlivněna působením Arabů i Židů.

Latino Food Festival 5 Foto:

Největší specialitou je bezesporu pravá španělská Paella, která je žhavým kandidátem pro označení typické španělské jídlo. Podlehnete jistě ale i tapas, což jsou jejich typické chuťovky, předkrmy. Podávají se především k vínu a narazíte na ně v každém baru nebo vinárně. Mezi ty nejoblíbenější patří Pulpo a la Gallega, Tortilla española, Chorizo, Jamón Serano, Manchego, Krevety na česneku a mnoho dalších.

Španělsky hovořící kuchaři jsou opravdovými mistry v přípravě rozmanitých druhů mořských plodů. V kuchyni můžete ochutnat méně časté druhy mušlí, například zaděnky, slávky nebo střenky.

Pokud si chcete užít delikatesy latino kuchyně včetně latinoamerických hudebníků a tanečníků, přijďte udělat radost svým chuťovým buňkám a roztančit svá těla v rytmu salsy, samby a jiných nádherných tanců na Latino Food Festival.

Latino Food Festival 4 Foto:

Latino Food Festival 2 Foto:

Můžete se těšit na kulinářskou cestu kolem světa. Churrasco, empanada, tamaal, chipa salsa,tacos, maté, dulce de leche... to jsou jen některé z výjimečných specialit kuchyně Latinské Ameriky, ovlivněné všemi národy, které tento kontinent osidlovaly.

Během jednoho dne tak můžete ochutnat takřka celý svět – Afriku, Evropu i Asii. Také si můžete zatančit tango, salsu a sambu s učiteli škol latinsko-amerických tanců nebo se jen tak vlnit v rytmu reggae. Protože je léto a k tomu všemu patří mojito, capirinha a kubánský doutník.

Termín 23. 08. 2015

Konání akce od 11:00 do 20:00 hod.

Místo: tzv. Hořejší nábřeží, smíchovská náplavka, Praha 5 (na Smíchovské straně)

VSTUP VOLNÝ

Další informace najdete na fb stránce akce.

Související témata: food festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama