zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvový koláč
Autor: Zelenina moje láska Mrkvový koláč

Mrkvový koláč s ořechy

Hodnoceno: 71x
Moučníky s mrkví jsou stále oblíbenější. Není to jen proto, že působí tak nějak zdravěji, ale navíc mají skvělou chuť! Mrkev je přirozeně sladká a navíc zachová dezertům vláčnost. Na ozdobení našeho koláče si nechte 12–14 nejhezčích půlek ořechů.
do 1 hodiny
12 porcí

reklama

Postup

  1. Mrkev smíchejte se všemi suchými ingrediencemi. Vejce metličkou zlehka prošlehejte s olejem a přilijte do mísy se suchými přísadami. Důkladně promíchejte a nalijte do připravené formy. Pečte v troubě předehřáté na 180 °C 35–45 minut. Koláč je hotový, když zapíchnutou špejli vytáhnete čistou.
  2. Na polevu smíchejte moučkový cukr s citronovou šťávou a potřete povrch i boky koláče. Nakonec ho ozdobte opraženými půlkami vlašských ořechů.

Mrkvový koláč Foto: Zelenina moje láska

Mrkvový koláč s ořechy. Foto: Zelenina moje láska

Zelenina moje láska

ZELENINA, MOJE LÁSKA

Marcel Ihnačák

V nové kuchařce šéfkuchaře Marcela Ihnačáka se spolu s ním zamilujete do zeleniny.

Kapitoly věnované jejím jednotlivým druhům přesvědčí i ty nejzarytější odpůrce zeleniny, aby ochutnali nádherné výtvory z cukety, lilku, chřestu, fazolek, rajčat, papriky nebo brokolice. Nechybí ani slovenská (a vlastně i česká) klasika jako zelí a brambory, které Marcel Ihnačák představuje netradičním, zato inspirativním způsobem.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci masa, ryb a plodů moře.

Bonusem jsou čtyři kapitoly věnované ovoci – s návody, jak ho lze připravit nasladko i naslano.

Recepty doplňují Marcelovy tipy, triky a komentáře, které vám pomůžou zorientovat se na trhu či v obchodě nebo ulehčí vaření díky novým způsobům přípravy.

Vydalo nakladatelství Slovart, www.slovart.cz

Vyzkoušejte i další mrkvové moučníky:

reklama