Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Místo vás uvítá nejen skvělou kávou

Kavárna Místo stojí za návštěvu
Kavárna Místo stojí za návštěvu Autor: archiv Doubleshot
Dobrých podniků není nikdy dost a tentokrát se může radovat Praha 6. Oblíbená pražírna výběrové kávy doubleshot otevřela jen 3 minuty chůze od metra Hradčanská, svůj třetí podnik.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Místo jménem Místo budí velká očekávání, protože jeho starší sourozenci, karlínský Můj šálek kávy a holešovický espresso bar Alza Café už mají místo mezi nejlepšími českými kavárnami jisté.

V Místě doubleshot realizuje své kavárenské a gastronomické plány, na které v Šálku ani Alze jednoduše není dostatek prostoru. Na své si tu přijde každý, kdo má rád kvalitní kávu, domácí sladkosti a bistro styl kuchyně. Na co se v Místě konkrétně těšit?

1. Káva

Kavárna Místo stojí za návštěvu 4 Foto:

Špičková káva na všechny způsoby je v podnicích doubleshotu už tak nějak samozřejmá. Nápoje na bázi espressa i alternativní metody přípravy kávy má zdejší baristický tým v malíčku.

2. Kávové koktejly

Nápojové menu Místa si hraje s kávou i jako s ingrediencí. Díky tomu tu můžete ochutnat originální kávové koktejly včetně drinku Rosemary, se kterým se zdejší barista Ondřej Hurtík umístil jako druhý na světě, či ledové irské kávy.

Kavárna Místo stojí za návštěvu 2 Foto:

3. Zajímavá vína, piva i čaje

Stejná péče jako kávě je v Místě věnována i ostatním nápojům. Nechybí kvalitní čaje, přírodní limonády, česká vína a piva z minipivovarů. Nápojový lístek se mění podle sezon.

Kavárna Místo stojí za návštěvu 3 Foto:

4. Kuchyně

Kuchyně Místa je kavárenská, přitom ale sleduje trendy a baví i rozmazlené hosty. Dáte si tu bohaté slané a sladké snídaně (vajíčka na všechny způsoby i pohankové lívance), víkendový brunch i lehké kavárenské obědy v podobě polévek, salátů či sendvičů. Zdejší kuchyně nic nekomplikuje složitými názvy ani postupy, všechno chutná tak, jak chutnají suroviny samy. Menu se mění sezonně, v nabídce jsou kromě těch na jídelním lístku i denní speciality.

5. Sladkosti a vlastní pečivo

V nabídce nechybějí oblíbené dezerty jako třeba banana bread nebo mrkvový dort z vlastní pekárny Cup of Cake cukrářky Lany Libin Mayer. Ta peče i veškeré pečivo včetně bezlepkových variant.

Kavárna Místo stojí za návštěvu 5 Foto:

6. Interiér

Kavárna Místo stojí za návštěvu 6 Foto:

Za designem kavárny stojí architektonické studio Edit společně s týmem doubleshotu, který se inspiroval mimo jiné australskými kavárnami. Na první pohled vás v Místě přiláká množství světla, otevřený a světlý interiér plný dřeva a především dlouhý bar s výhledem na baristy, který navíc končí prosklenou vitrínou se zákusky. ;)

Místo je náš největší kavárenský počin. Nejenže je největší z našich kaváren, ale bylo také nejnáročnější na realizaci. Stavěli jsme ho vlastně celý rok. Výsledkem je kavárna, kde si každý najde své oblíbené místo. Je to velký a členitý prostor s klidnými kouty na čtení nebo práci i komunitním sezením, ze kterého můžete pozorovat baristy," seznamuje s kavárnou Místo Jaroslav Tuček, spolumajitel pražírny doubleshot.

Otevřeno je Po–So 9.00–22.00 a Ne 10.00–18.00 na adrese Bubenečská 12, Praha 6, www.mistoprovas.cz

Připravila (klam), PR

Související témata: káva , kavárna , doubleshot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama