Ruská zmrzlina už neexistuje, teď nese jméno Ukrajiny

Značka Prima vyrábějící zmrzliny se rozhodla udělat radikální krok. Přejmenovala svou legendární ruskou zmrzlinu na ukrajinskou zmrzlinu. Výrobce tak vyjadřuje solidaritu vůči momentální situaci na Ukrajině.

Ruská zmrzlina je populární nejen u nás, ale pochutnávají si na ní i v Litvě, na Slovensku, v Arménii, Rusku i na Ukrajině. V Česku její výroba slaví letos třicáté narozeniny. Změna jména má tedy v podstatě dvojitou symboliku. Hlavní motiv k přejmenování legendární zmrzliny však zůstává především morálního charakteru.

„Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je,“ uvedl vedoucí divize Prima Prokop Volf.

Značka Prima spadá pod společnost Bidfood Czech Republic. Vyrábí také nanuky Mrož, Pegas a Kuba a řadí se mezi přední české značky. „Věříme, že čeští zákazníci to cítí stejně jako my. V současné době je potřeba i takovýchto gest,“ doplnil Volf.

Zdroj: cnn.iprima.cz; foto: iStock, ČTK

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty