Originální kulaté 3D dorty – poradíme vám, jak na ně

Pro přípravu dortů ve tvaru koule potřebujete speciální formu na pečení, která se skládá ze dvou polokoulí a podstavců na pečení. Tvar koule můžete proměnit snadno ve veselý dětský dort, elegantní slavnostní dort s květinami nebo třeba chlapský dort pro sportovce. Možností je spoustu a výsledek je vždy působivý!

Pořiďte si všechny potřebné suroviny a vrhněte se do pečení. Možná vás čeká trochu piplání, ale výsledek bude stát za to. Při výběru toho nejlepšího receptu na korpusové těsto se řiďte množstvím tuku.

Základem je vláčný korpus

„Pro dosažení krásné vláčného korpusu přidejte do těsta olej. Existují spousty receptů na dortové korpusy, ale čím více tuku korpus obsahuje, tím je vláčnější. A pokud se vychytá správný poměr tuku, tak bude korpus nejen vláčný, ale přitom i nadýchaný,“ radí s přípravou cukrářka Olga Ceralová z Dortisimo.cz.

Jak na potahované dorty

„U potahovaných dortů je důležitá náplň, pod potah totiž nepatří žádné krémy, které obsahují vodu, tedy mascarpone, živočišné šlehačky, tvarohy, zakysanky a podobně. Pokud je do dortu chcete, je nutné oddělit tuto náplň od potahu a nejlépe k tomu poslouží takzvaná ganache, což je to šlehačka svařená s pravou čokoládou. Také lze dort na bocích obmazat máslovým krémem, který spolehlivě zamezí rozmočení potahu,“ radí cukrářka.

Popusťte uzdu fantazii

Kulaté dorty skýtají nepřeberně možností. Vděčné jsou sportovní motivy, fotbalový, basketbalový, tenisový nebo golfový míček, všechny jsou kulaté a milovníci sportu je určitě ocení. Děti zase milují dorty podle svých oblíbených filmových postaviček, pro ty starší zase můžete upéct zeměkouli. Kulatou formu ale využijete i při přípravě romantických dortů. Stačí je nazdobit květy nebo zrcadlovou polevou.

Zajímavé je i využití pouze poloviny koule, díky které vytvoříte na klasickém dortu kupoli. Rozšiřte svůj cukrářský repertoár a zkuste upéct něco nového a překvapivého.

PRIMA TIP: Kulatá forma na dorty ve vaší kuchyni chybí? Pořiďte si dortovou 3D formu, která se skládá ze 2 částí. Balení obsahuje také 2 silikonové kruhové podstavce, které formy udrží v troubě v rovné pozici. Na webu Dortisimo.cz ji koupíte za 388 Kč.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty