Novinky na trhu: značka funkčních potravin, arašídový krém nebo přírodní sladidlo

Dnešní novinky jsou plné sladkých i méně sladkých dobrot, které si s chutí dáte k snídani nebo svačině. Ať už to jsou některé z funkčních potravin, arašídový krém nebo třeba sladidlo, kterým si dochutíte snídaňovou kaši.

Biohackněte se s funkčními potravinami

Čím dál tím populárnější slovo biohacking zní možná zprvu trochu zvláštně, nejedná se ale o nic jiného než o aktivní přístup k výživě, spánku a pohybu. V první zmíněné oblasti staví tento přístup na konzumaci funkčních potravin, jejichž nabídka se na českém trhu naštěstí stále rozšiřuje. Nově tento sortiment obohatila slovenská značka Powerlogy, která je k dostání na Rohlíku. Nabídku tvoří funkční čokoládové tyčinky, oříškové krémy, MCT oleje nebo přírodní kolagen. Za značkou stojí populární slovenský biohacker Dušan Plichta.

Co jsou to funkční potraviny?

Pojmem funkční potraviny můžeme označit jen některé běžné potraviny ve vysoké kvalitě, které nám neubližují, ale naopak mají pro tělo přidanou funkci. Funkčními můžou být i běžně konzumované potraviny z kvalitních zdrojů zpracované tak, aby o svoji funkčnost nepřišly. Funkční potraviny jsou též zpracované produkty obohacené o speciální podpůrné látky, které optimalizují životosprávu a zlepšují fyzický, ale hlavně mentální výkon. To je právě i případ produktů Powerlogy, které jsou vyráběné z nejkvalitnějších surovin.

Ranní káva s MCT olejem

Každý tuk, ať už jde o kokosový olej, máslo, nebo speciální MCT olej, je složen z mastných kyselin různé délky řetězce. Délka řetězce mastných kyselin rozhoduje o tom, jak dlouho a „lehce“ olej bude tělo trávit a jak rychle získá hodnotnou energii pro mozek. Hlavní rozdíl mezi MCT olejem a klasickým kokosovým olejem je ve složení kyselin – MCT olej z 99 % obsahuje pouze nejsnáze stravitelné mastné kyseliny „Medium Chain Triglycerides”, což je forma tuku se středně dlouhým řetězcem.

Křupavý arašídový krém

Výživný a chutný k tomu – arašídový krém se bude hodit na právě opečený toast, do palačinek, ovesné kaše, k vylepšení vařených pokrmů i jen tak na večerní mlsání. Čeká vás jemná chuť rozemletých arašídů s přidanými drobnými kousky, které lehce křupnou. Ve 100 gramech krému navíc získáte 26 gramů bílkovin a současně je zdrojem přírodních tuků. Neobsahuje palmový olej, soli, barviva ani sladidla, takže ho s klidným svědomím můžete nabídnout i nejmenším.

Dopřejte si jemnou máslovou chuť plnou lahodných arašídů. Arašídový krém české výroby zakoupíte na Dortisimo.cz.

Nízkoenergetické přírodní sladidlo

Hubnutí a zdravý životní styl ještě nemusí znamenat konec sladkého a oblíbené sladké chuti! Vsaďte na speciální nízkoenergetické přírodní sladidlo od českého výrobce Chia Shake, Sweetener a užívejte si dál sladkosti bez výčitek. Sladidlo je ryze přírodní a je založeno na stévii, která je 200krát sladší než cukr, na xylitolu neboli březovém cukru, který má minimum kalorií a nezatěžuje organismus, a na erythritolu, přírodním sladidlu chuťově nerozeznatelném od pravého cukru, které navíc nezvyšuje hladinu krevního cukru.

Sweetener je tak ideální formou slazení nejen v čase hubnutí a redukčních diet, ale i při změně životního stylu bez toho, abychom museli přestat sladit nebo si vychutnávat sladké nápoje či dezerty. Vhodný je jak pro slazení nápojů, tak například i při vaření a pečení. Hodí se totiž jak k doslazování produktů Chia Shake, tak do čaje nebo kávy, jogurtu, tvarohu, domácích limonád, smoothie nebo kaší a cereálií. Díky svému vyladěnému složení obsahuje jen naprosté minimum kalorií, je přímo stvořený pro diabetiky i nízkosacharidové diety, chrání chrup a dásně a stačí jej jen minimální množství. Mlsejte konečně bez výčitek a omezování se, a hlavně s ohledem na vlastní zdraví.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty