Novinky na trhu: vejce ve zlatě, nealkoholické destiláty, jogurty nebo čaje

I když se snažíme nákupy co nejvíce optimalizovat a nakupovat na delší dobu, novým produktům se určitě vyhýbat nemusíme. Ba naopak, v těchto náročných chvílích je vhodné si něčím udělat radost. Sepsali jsme pro vás několik tipů na novinky a jednu takovou specialitu – unikátní vejce z cukrárny, které je z čokolády a zlata.

Fabergého vejce podle cukrárny Saint Tropez

„Nouzový stav má přece jen jednu výhodu, a to, že se můžeme opět soustředit na věci, na které v minulých letech při úplném provozu nebylo až tak moc času! Obrodu Fabergého vejce děláme už od roku 2010, ale upřímně, ne každý rok to vyšlo! Vejce v našem podání vždy reagovalo na nějakou momentální situaci,“ zmiňuje spolumajitel cukrárny Saint Tropez Lukáš Otys a vysvětluje, proč má jejich vejce roušku z fondánu. Že ji bude jejich vejce mít, se shodli jednohlasně. Roušky rozdávají i zákazníkům k nákupu, byl to podle nich logický krok.

V cukrárně toto speciální vejce nazývají podle náplně Egg Tropeziene a na jeho výrobu využili čokoládu Valrhona a 24karátové zlato. Jeho cenu odhadují na 10 000 korun a za uměleckým cukrářským dílem stojí hodiny práce a několikero rukou mistrů cukrářů.

A teď pozor! Toto i s podstavcem téměř 16 centimetrů vysoké vajíčko může být vaše! Na sociálních sítích cukrárny Saint Tropez můžete hádat, kolik vejce v celé své kráse váží! Podívejte se na jejich Facebook a vyhrajte tento cukrářský klenot.

Revoluce jménem VASSA

Zajímá vás, co za tímhle názvem stojí? Pak vězte, že je to první nealkoholický destilát vyrobený v České republice, podle staročeského receptu. Nápoje, namíchané s touto originální alternativou alkoholických drinků, můžete pít kdykoli a kdekoli, navíc s čistou hlavou! VASSA svým vstupem na trh trochu zamíchala kartami v nealkoholickém segmentu a dává nealko drinkům zcela jiný rozměr.

Nealkoholický destilát VASSA má několik variant. Všechny obsahují do 0,5 % alkoholu (nápoj obsahující do 0,5 % alkoholu je stále považován za nealkoholický) jako pozůstatek destilace a přírodní aroma, které dokreslí pravou chuť destilátu. Všechny varianty jsou ručně destilované podle originálního staročeského receptu a jsou ideální nealkoholickou alternativou k tradičním alkoholovým kategoriím. Na výběr máte z variant Zero Vodka, Zero Rum nebo Zero Gin.

Jogurt La Formaggeria Gran Moravia

Bílé a ovocné jogurty La Formaggeria Gran Moravia se vyrábějí podle původní receptury a plní se do stylových skleniček, ve kterých dozrávají ve zrací komoře. V nabídce najdete přírodní jogurt bílý a také spoustu zajímavých příchutí, které se mění dle sezony – oblíbený je malinový, lískový oříšek a aktuální novinkou je fresh kombinace zázvor a pomeranč. Jogurt má vysoký obsah plnohodnotných bílkovin, esenciálních aminokyselin a laktobacilů prospěšných pro imunitu. V jogurtech z vaší oblíbené sýrárny najdete úplně dole ovocnou vrstvu, poté lahodný jogurt s obsahem tuku 3,8 % a úplně nahoře díky zrání ve sklenici i vrstvu té nejlepší smetany.

Síla bylinek čajů TEEKANNE v době stresu a nemocí

Napjatá doba přináší psychickou zátěž a nástup jara zase představuje zkoušku naší imunity. Oba problémy pomáhá řešit pestrý výběr bylinkových čajů TEEKANNE, které přírodní cestou bojují proti stresu a podporují pevné zdraví v mnoha ohledech. Vybrat si ten pravý podle vlastního gusta není žádný problém. Nabídka blahodárných bylinek a jejich harmonických spojení je u TEEKANNE opravdu široká. Přesvědčte se sami!

TEEKANNE Heřmánkový čaj

Některé bylinky umí podpořit nejen tělesné zdraví, ale i rozbouřenou psychiku. Patří k nim například heřmánek. Obdivuhodná bylinka s drobnými květy zklidňuje pocuchané nervy a pomáhá nastolit klidnou mysl a pozitivní rozpoložení. Mimoto se s heřmánkovým čajem lépe ubráníte při trávicích problémech, křečích žaludku či při průjmu, a jelikož má dezinfekční účinky, jde o skvělou oporu během rýmy, kašle a nachlazení.

TEEKANNE Meduňka s citronem

Ke konejšivým bylinkám, které uvolňují psychické napětí a stres, patří také voňavá meduňka. Čaj z této skromné květinky fialové barvy působí jako příjemná ukolébavka, díky níž si nespavci konečně odpočinou a přes noc nerušeně načerpají novou energii. Ke svěží chuti této uklidňující rostlinky se skvěle hodí citrusové tóny, proto došlo ke spojení obou těchto chutí a na uklidněnou v rušné době plné zvratů je k mání čaj Meduňka s citronem.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty