Novinky na trhu: kolekce nádobí, grily nebo polévkovar

Tentokrát jsme naše gastro novinky stočili k vybavení do kuchyně, na grilovačku a vaření. Věříme, že se vám budou hodit a potěší každého milovníka gastronomie.

Fabini se kolekcí Lucca přibližuje evropské špičce

Po více než 7 000 vyrobených kouscích přichází Fabini, mladá česká značka nádobí, s finální sadou Lucca. Ta obsahuje elegantní hrnce a pánve z vícevrstvé nerezové oceli, které se designem i kvalitou vyrovnají tradičním italským a francouzským značkám, navíc však zahrnují moderní a praktické prvky, které zážitek z vaření posouvají na další level.

Výrobky z pětivrstvé nerezové oceli vznikají na severu Itálie, v České republice Jan Fabini továrnu, která by podobně kvalitní kousky uměla vyrobit, nenašel. Celokovové nádobí z pětivrstvé nerezové oceli má záruku 10 let a také snadnou údržbu a používání. Může do myčky, do trouby a na každý typ vařiče od plynu přes elektřinu až po indukci. Nádobí se jednoduše skladuje, protože do sebe jednotlivé kousky dobře zapadají, navíc se dají i zavěsit. Při navrhování nové kolekce se zaměřili také na funkční detaily. Hrnce i pánve maji izolované a duté rukojeti, které při běžném vaření nepálí, vychýlené okraje, díky kterým se omáčky a polévky z hrnců snadno přelijí, ergonomické rukojeti a ucha, která zajistí pohodlnou manipulaci s bytelným nádobím, a vevnitř obsahují objemové měrky.

Elektrický gril Hecht Kansas na terasu i na balkon

Elektrický zahradní gril, který je ideální pro použití na terase, balkoně nebo kryté části zahrady. Vybaven je odkládací plochou, odkapávací miskou, termostatem a teploměrem pro snadnou přípravu pokrmů. Průměr grilu je 50 cm, výška 90 cm. K dostání je za 3 490 Kč na e-shopu a v síti kamenných prodejen Hecht po celé ČR.

Zahradní ocelový gril Hecht Sentinel na dřevěné uhlí

Stylový zahradní gril na dřevěné uhlí, který svým retro designem neudělá ostudu v žádné zahradě. Pohodlná rukojeť a ocelová kola umožní s masivním grilem pohodlně manipulovat. Gril rychle připravíte a umístíte do vhodné polohy na zahradě tak, aby kouř neobtěžoval u stolu, i následně snadno uklidíte.

Gril je vybaven hned třemi rošty – velký v hlavním topeništi, menší v poklopu nad ním a hlavní rošt –, které umožňují přípravu, masa, zeleniny, brambor či dalších příloh najednou. Spodní topeniště slouží zároveň pro použití grilu jako udírny. Po roztopení dřevěného uhlí ve spodním topeništi lze v horní části grilu udit. Pro regulaci správné teploty je v horním poklopu integrovaný teploměr, teplota pak lze řídit přivíráním otvoru na spodních dvířkách pomocí otočné klapky a klapkou na vršku komína. Při grilování a uzení jistě oceníte i velkou odkládací plochu.

Pomocník pro grilovací sezonu

Čisticí přípravek Mefisto na grily přijde vhod především nyní, kdy grilovací sezona startuje. Mefisto zvládne dokonale a hlavně snadno a rychle odstranit mastnoty i zaschlé a připečené nečistoty z grilů a nářadí na grilování. Ani zbytky nečistot z loňského grilování už nepřestavují problém! Přípravek stačí jen jednoduše nanést pomocí praktického mechanického rozprašovače na znečištěné místo a nechat jej 10 minut působit. Uvolněnou nečistotu pak jen setřete suchým hadříkem nebo houbou a gril či nářadí ještě můžete opláchnout vodou. Přípravek má navíc gelovou konzistenci, takže nestéká a může tak plně působit v místě nanesení. Disponuje příjemnou svěží vůní čerstvého pomeranče. K dostání v drogeriích, hobby marketech a obchodních řetězcích.

Vakuové rychlovarné termokonvice

Značka Catler uvádí na trh další převratnou novinku v segmentu rychlovarných konvic. Inteligentní rychlovarné termokonvice plní současně funkci termosky a po uvaření udrží vodu horkou několik hodin bez nutnosti dalšího ohřevu. Navíc jsou o 23 % rychlejší, o 20 % úspornější a bezpečnější než klasické elektrické konvice. Nové inteligentní termokonvice přinášejí inovativní řešení do domácností i do pracovního prostředí. Brzy si zvyknete na to, že vodu není třeba neustále vařit – buď už ji máte horkou, nebo si ji pouze lehce přihřejete na požadovanou teplotu. Značka Catler u nových konvic netradičně vsadila i na barevné provedení. Dvojitý nerezový plášť s vakuem je bezpečný na dotek a navíc je víko konvice opatřené uzávěrem proti opaření.

Automatický polévkovar

Uvařit a dojemna rozmixovat, takový je postup při přípravě krémové zeleninové polévky. S pomocníkem v podobě automatického polévkovaru DOMO stačí zmáčknout tlačítko a za 20 minut můžete servírovat. Oceníte nejen úsporu času, ale také jednoduchou obsluhu. Polévkovar totiž nabízí na výběr automatické programy pro přípravu jak krémové polévky, tak i pro polévky bez mixování. Nádoba o objemu 2 litry bez problému nasytí i ty nejhladovější krky. Kromě vydatné polévky lze s jeho pomocí připravit také výborné domácí marmelády nebo dětské přesnídávky.

Vaše maso z grilu nikdy nebylo lepší

Novinka na trhu. Bezdrátový teploměr na maso Meater napojený na aplikaci vám pomůže udělat maso tak jak nikdy předtím. Aplikace pohlídá teplotu i čas grilování či pečení v troubě a na pánvi. Sonda je na aplikaci napojená přes Bluetooth, takže odpadají starosti s dráty či napichování během vaření. Teploměr Meater je ve třech provedeních on-line na e-shopu.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty