Novinky na trhu: ginger shoty, gurmánský kečup, nanuk s bílou čokoládou nebo tajemná maca

Chyběly vám naše tradiční novinky? Nebojte, zase jsme jich pro vás několik sesbírali. Jsou plné kvalitního pití, omáček, produktů na doplnění energie i k osvěžení. Pojďte dál!

Poctivé zázvorové shoty

Zázvor, kajenský pepř a citron. To jsou tři hlavní ingredience, které najdete v každém produktu základní řady FreshOnly. Jak název napovídá, čerstvost je jednou z hodnot, na něž zakladatel a majitel značky Bohumil Gardavský nedá dopustit. Proces výroby shotů probíhá denně pomocí metody cold press a obejde se bez konzervantů a pasterizace, jež by uměle prodlužovaly trvanlivost produktu. Ačkoli značka FreshOnly vznikla již v roce 2018, dává o sobě vědět až nyní, mimo jiné i prostřednictvím nových webových stránek. FreshOnly také rozšiřuje možnost rozvozu na celou Českou republiku a do budoucna chystá několik novinek.

V současné době tvoří nabídku zázvorových shotů FreshOnly čtyři příchutě. Vlajkovou lodí je Ginger Shot Original, který obsahuje již zmíněnou trojici surovin: zázvor, citron a kajenský pepř. A k čemu je dobrý? Ginger Shot Original je vitaminová bomba, která podpoří imunitu, rozproudí krevní oběh a detoxikuje organismus. Základní řadu doplňují Ginger Shot Beet s přídavkem červené řepy a aloe vera, který z těla odbourává únavu, napětí, a dokonce i alkohol, a Ginger Shot Celery doplněný o řapíkatý celer a spirulinu. Jeho základním účinkem je detoxikace organismu. Zatím posledním produktem je Ginger Shot Black, kombinace zázvoru, limetky, ananasové šťávy a aktivního uhlí, který má taktéž detoxikační potenciál.

Volba pro opravdové gurmány

Extra kečupy OTMA Gurmán uspokojí díky vysokému podílu rajčat i ty nejnáročnější labužníky. Zásluhou moderního přístupu při výrobě neobsahují zahušťovadla, konzervanty, lepek, barviva a další přídatné látky. Naservírovat je můžete ke steakům, pečeným pokrmům, těstovinám a těstovinovým salátům nebo ke grilovanému masu a zelenině. Na výrobu 100 gramů kečupu bylo použito 210 gramů rajských jablíček. Intenzivní rajčatová chuť, vysoká kvalita a poctivá receptura činí každé sousto nezapomenutelným zážitkem pro chuťové pohárky.

Skleněné lahve preferují kečupy OTMA nejen z důvodu recyklovatelnosti a prémiovému vzhledu. Do skleněných lahví nepronikne žádný vzduch a kečup si lépe zachová své vlastnosti. Tradiční sklo rovněž napovídá, že kečup není chemicky konzervovaný – umožňuje totiž sterilaci teplem přímo v láhvi.

Nanuk Lotus Biscoff nově i v bílé čokoládě

Tajemství oblíbených sušenek Lotus Biscoff zná nejeden z nás – jejich jedinečná karamelizovaná chuť, křupavost a originální tvar jsou už doslova ikonické. Nedávno značka představila také smetanové zmrzliny v kelímku i na dřívku a nyní se k nanuku s mléčnou belgickou čokoládou přidává ještě nanuk Lotus Biscoff v lahodné bílé čokoládě. Kousky sušenek jsou v něm ukryté jak v krémové zmrzlině, tak i v polevě z kvalitní belgické čokolády.

Bílá čokoláda pro opravdové gurmány

Jemná smetanová zmrzlina s kousky sušenek Lotus Biscoff obalená v pomazánce Lotus Biscoff a ještě máčená v kvalitní bílé belgické čokoládě s křupinkami opět ze sušenek. Nezní to jako sen? Dopřejte si gurmánský zážitek s novou zmrzlinou na dřívku Lotus Biscoff v bílé čokoládě.

Maca je zázračné tajemství Inků, které dodává energii

Pochází z peruánských And a její blahodárný vliv je známý už po mnohé generace. Přesto byste rostlinu s názvem maca snadno přehlédli. Nenápadný kořen podobný ředkvím ukrývá velkou přírodní sílu. Díky nabídce značky Goodie ji nyní můžete okusit i vy.

Maca roste ve 4 tisících metrech nad mořem. Na svazích strmých andských velehor musí vzdorovat ostrému slunci i větru. Své úžasné vlastnosti a odolnost dokáže propůjčit všem, kteří si ji dopřejí, stejně jako to dělali už staří Inkové. Maca se řadí mezi superpotraviny a adaptogeny. To znamená, že dokáže zvyšovat imunitu a odolnost organismu proti úzkosti, únavě, zranění či nepříznivým vnějším vlivům. Dodává energii, obsahuje důležité vitamíny, minerály a antioxidanty a příznivě působí na sexuální zdraví. Podporuje totiž libido a zdravou hormonální rovnováhu.

Díky všem těmto účinkům je maca velmi oblíbená nejen v Peru, ale po celém světě. Při jejím výběru si však dejte pozor na kvalitu. Značka Goodie nabízí na českém trhu neobvyklou variantu, a to díky spojení všech 4 odrůd – žluté, červené, černé a fialové. Všechny produkty jsou navíc v BIO a RAW kvalitě. Díky tomu dostanete ze své macy to nejlepší pro svůj organismus.

Práškem Maca 4x Power můžete obohatit smoothie či kaše, užijete ho v těstech při pečení nebo v raw kuchyni. V případě, že vám prášek nezachutná, pak jsou pohodlnou alternativou kapsle pod názvem Maca Kapsle 4x Power.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty