4 tipy na oslavu sametové revoluce: speciální menu, sváteční dort nebo symbolický preclík

Oslavy sametové revoluce se blíží, tak si pojďme připomenout čtyři značky, které na události 17. listopadu 1989 nezapomínají a oslavují toto významené výročí ve vlastním stylu.

Symbolický preclík z Globusu

Připomeňte si významné třicetileté výročí sametové revoluce typickými symboly. Ve všech hypermarketech Globus koupíte limitovanou edici speciálně vytvořených „véček a trikolory“ z klasického preclíkového těsta. Tvarově netradiční preclíky připomínají symboly revolučního listopadu 1989. Znázorňují V na prstech kdysi zdvižených rukou nad hlavu a překříženou stuhu, trikoloru, kterou lidé hrdě nosili připnutou na prsou. Jsou balené po 3 kusech za 19,90 korun.

Revoluční bageta

Oslavy 30 let od sametové revoluce pojala Bageterie Boulevard po svém. Do nabídky zařadila speciální Revoluční bagetu, která při sestavení kompletního menu svými cenami originálně odkazuje právě na datum 17. 11. 89 (zaplatíte 17 Kč za brambory patatas, 11 Kč za Ice Tea a 89 Kč za samotnou bagetu). Navíc si do receptury vybrala ingredienci, která je pro předrevoluční období charakteristická – nezaměnitelné vídeňské párky. Touto časově limitovanou nabídkou se tak rozhodla oslavit den, který nejenže rozhodl o svobodě Československa, ale umožnil i svobodu slova, díky které mohl vzniknout nejen tento „bulvár“.

Oslavte svobodu sametovým dortíkem

V pondělí 11. listopadu byl odstartován prodej sametového dortu, kterým si v cukrárně Saint Tropez připomínají 30 let od sametové revoluce. Jde o limitovanou sérií dortíků, které se budou prodávat až do neděle 17. listopadu za symbolických 89 Kč. A co se skrývá pod jejich sametovou pokrývkou? Typický dezert Frutier – vanilkový piškot, mascarpone a ovoce, zdobený typickým „véčkem“, které připomíná listopadové události.

Sametová šunka

Výrobce uzenin Váhala prodává limitovanou edici „sametové šunky“ při příležitosti 30. výročí 17. listopadu. Za každý prodaný kilogram šunky putuje 1,50 korun na podporu Klubu H+Z ve Zlíně, jehož cílem je využití odkazu dnes už legendární cestovatelské dvojice inženýrů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Těmto dvěma cestovatelům byla svoboda, pravda a přátelství velmi blízkým tématem. Výběrová lehce zauzená šunka obsahuje 90 % masa a je bezlepková.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty