3 tipy na osvěžující drinky ve skle

Začínáte s prvním letošním detoxem? Tak to se vám budou naše dva tipy opravdu hodit. Zvlášť pokud se necítíte na vlastní výrobu očišťujících freshů a smoothies. A ten poslední? Ideální tip pro osoby, které nemohou klasické mléčné nápoje. ;)

Freshe od Goodlok

Lidé ze studia manGoweb stojí za tvorbou microsites pro Ambiente, vymýšlejí všemožné aplikace, ale spustili také známý bikesharing Rekola. Nás ale zajímá jiný z jejich gastroprojektů: freshárna Goodlok. Ovoce a zelenina jsou jejich spojenci a bylinky zase hobby. Pracují se sezonností, aplikují originální receptury i kombinace. Veškeré freshe vyrábějí z čerstvých surovin a používají coldpress. Konzervují pouze citronovou šťávou, což sice nezaručí freshům příliš dlouhou trvanlivost, ale nedostáváte do těla žádné konzervanty.

Jestli chcete jejich freshe ochutnat, rozvážejí je po Praze každý všední den (rozvoz je zdarma!). Pokud si objednáte do 12.00, přivezou vám objednávku ještě tentýž den. Aktuální nabídku posílají přes FB Messenger nebo ji zjistíte v jejich mobilní aplikaci. Přes obě platformy si pak můžete i objednat, ceny se pohybují od 60 do 90 korun za sklenici.

Mojoo drinky z Brna

Obdobně funguje i značka Mojoo, která nabízí brněnským milovníkům freshů širokou nabídku ovocných a zeleninových nápojů. Kromě jednotlivých příchutí, mezi kterými najdete i neobvyklou kombinaci s kokosovým uhlím, si můžete na webu objednat takzvané šťávové balíčky: Energy, Gurmánský, Mandarinkový, Zázvorový a Červený. Ty stojí vždy 399 korun. Cena za jeden drink začíná na 79 korunách.

Jednotlivé nápoje vám dodají i v plastových lahvích, které jim ale následně můžete vrátit.

Nemlékové kakao nebo ledová káva

Trochu odlišné nápoje ve skle připravují Amálie a David pod značkou Nemléko. Jde o veganské, nemléčné drinky, které jsou připravovány z mandlí nebo máku. Tuto rostlinnou alternativu živočišného mléka si oblíbilo velké množství lidí, a proto značka postupně rozšířila sortiment o nejogurt a nemáslo (opět z mandlí). Nás ale dnes zajímají jejich ikonické nápoje. Vychutnat si můžete vanilkový a kakaový, ale také ledovou kávu. Cenově vychází jedna sklenka na 59 korun.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty