Kristina Zábrodská

Hodily by se vám v kuchyni další ruce? Pořiďte si pohledného a výkonného pomocníka!

Přemýšlíte nad pořízením kuchyňského robota, ale nejste si jistí, jestli byste ho skutečně využívali? Vyzkoušela jsem to za vás.

V receptech se to hemží návody „použijte hnětací hák, balonovou či flexi metlu, umelte maso“ apod., ale proč si za tisíce pořizovat poměrně velký přístroj, když totéž zvládnete s vařečkou, mixérem nebo mlýnkem na kličku? Odpověď je prostá: vaření, a hlavně pečení je s robotem jednodušší, snazší, rychlejší a co na něm nejvíc miluju, jakmile strčím plech s koláčem do trouby, mám uklizenou kuchyň! Ano, čtete správně! Robot má podle mě dvě největší výhody – pracuje sám a já mám tak volné ruce na jinou práci, buď souběžné šlehání sněhu, přípravu jiných surovin, pokračování v receptu nebo úklid. A mísí, hněte a šlehá mnohem lépe a rovnoměrněji než já a mě z toho navíc nebolí ruce! Podmínkou je samozřejmě kvalitní kousek s výkonným motorem, různými rychlostními převody a kovovými součástkami.

Schopný elegán

Přesně takový je kuchyňský robot Lauben Kitchen Machine 1200 BC, který má měděný motor o výkonu 1200 W a vysokozátěžové celokovové převody. Přesto je docela tichý. Technologie EffectiMix zajišťuje planetární mixovací pohyb, takže se suroviny v míse postupně promíchávají a není třeba je často stírat ze stran. Při šlehání piškotového těsta jsem setřela stěny jednou a na dně neulpěly žádné usazeniny. Bílky šlehá naprosto samostatně.

Robot má 8 rychlostí, prvních pět je pro přípravu těst a masa, zbylé tři pro mixér se sekáčkem. Při přípravě křehkého těsta mě zaujala funkce PULSE, která suroviny krátce a rychle promíchá. Jakmile se tuk obalil moukou, nechala jsem těsto zpracovat při střední rychlosti hnětacím hákem. Tvůrci mixéru dbali velmi na bezpečnost, mísa musí zaklapnout do držáku (poznáte podle zeleného proužku), díky protiskluzové podložce se robot ani nehne a spustí se pouze při nasazení ochranného a plnicího krytu. Ten je třeba nasadit na hlavici před nasazením vybrané metly. Správné usazení potvrdí klapnutí. Mlýnek na maso a nástavec na klobásy se nasazuje zpředu, je třeba zatlačit na krytku směrem dovnitř.

Okouzlilo mě důmyslné sbalení všech doplňků do pěchovadla, což velmi šetří místo v šuplíku. To skutečně využijete při mletí masa, mlýnek pracuje velmi rychle, takže doporučuji maso nakrájet na větší kostky a odstranit dlouhé tuhé šlachy, které se do šneka mohou zamotat a ucpat mlecí destičku. Při větším množství masa podavač přidržujte rukou, protože z mlýnku vystupuje, přesto zvládne umlít 2 kg hovězího za 3 minuty. Na závěr mlýnek snadno rozeberete a umyjete. Vyjmutí je možné až po vypnutí přístroje a stisku bezpečnostní pojistky, což eliminuje možná zranění zejména u dětí. Rozhodně do mlýnku nedávejte cibuli nebo pečivo, aby se pročistil. Nefunguje to a akorát se ucpe.

Mixér se sekáčkem je moje srdeční záležitost. Na ranní smoothie, banánovou zmrzlinu a mixování ořechů se hodí perfektně. Na rozmixování polévky či omáčky lze použít, jen je třeba počkat, až bude mixovaná směs vlažná, a ne horká. A co se mi obzvlášť líbilo? Elegantní oblý tvar s nerezovými prvky. Vybrat si můžete ze dvou barev – matné černé a bílé a vůbec se nedivím, že získal prestižní designové ocenění IF Design Award 2019.

Kuchyňský robot Lauben Kitchen Machine 1200 BC jsme opravdu poctivě vyzkoušeli a otestovali při přípravě několika těst i při mletí masa a s radostí mu udělujeme pečeť kvality Prima FRESH.

S použitím kuchyňského robota Lauben jsme připravili i několik originálních receptů, které najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH

Autor článku

Kristina Zábrodská

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty