Kdo v obrovské konkurenci získal titul Haribo Malý cukrář? Vybrat vítěze byl oříšek

Rodinná soutěž Haribo Malý cukrář již zná své vítěze. Po více než čtyřech měsících, kdy soutěž probíhala v České republice i na Slovensku, víme, které recepty oslnily odbornou porotu nejvíce. Kdo ze stovek přihlášených se probojoval do finále a kdo si odnesl historicky první tituly Haribo Malý cukrář?

Soutěž Haribo Malý cukrář byla určena rodinným týmům ve složení jeden dospělý a jedno dítě. Dle věku dítěte se lišily kategorie, pro menší byla otevřena kategorie 5 až 8 let, pro starší kuchtíky pak 9 až 13 let. Soutěž probíhala od května do srpna a každý měsíc se vybíral jeden recept z kategorie, který postoupil do velkého finále. To se odehrálo v sobotu 14. září v Praze, a my tak konečně známe historicky první držitele titulu Malý cukrář.

Celé sobotní dopoledne se v pražském kulinářském studiu Laboratorio pilně peklo. A vůně to byla omamná, vždyť se naráz připravovalo všech šest nejúspěšnějších dezertů. Rodinné týmy se činily, odborná porota netušila, kam dřív s očima. O poledni už porota stála před hotovými pokrmy. Před sebou měli ostružinovo-malinový cheesecake, malinové hariboletky a hned čtyři úžasné dorty. „Ten pohled na finálové dezerty byl úžasný, sliny se nám sbíhaly v podstatě okamžitě. Radost ze skvěle vyvážených dezertů tak trochu vystřídal pocit bezmoci, a to ve chvíli, kdy bylo třeba začít vybírat vítěze jednotlivých kategorií. Nejradši bych udělila první místo všem, bezesporu si to zasloužili. Nebylo to jen o receptech, ale i o spolupráci v kuchyni a komunikaci s dětmi,“ říká hlavní porotkyně Michaela Spickett, zastupující společnost Haribo.

Po ochutnávkách se dveře Laboratoria zavřely a finalisty přivítal festival Kamiq You fest, kde došlo k tomu nejdůležitějšímu, vyhlašování vítězů. Toho se společně s Michaelou Spickett ze společnosti Haribo zúčastnila i moderátorka Sandra Parmová, která kreativní rodinnou soutěž podporovala, moderátor Petr Vágner a nechyběl ani Zlatý medvídek.

A jak to celé dopadlo? V kategorii mladších dětí zvítězila s receptem na Dort s malinovým krémem Julie a Lucie Višňovská, druhé místo získali s malinovými hariboletkami Honzík s Lenkou Dvořákovou a třetí místo patřilo Štěpánovi a Renatě Spáčilové za ostružinovo-malinový cheesecake. V kategorii dětí do 13 let zvítězily Tereza a Klára Seberová se svým Candy Haribo Cake, druhá příčka patří Gabrielovi a Lucii Mičkové za Haribo dort a třetí místo obsadili Samuel a Marie Přikryl s piškotovým dortem s Haribo nákladem. Haribo Malé cukráře 2019 tak již nyní známe, ceny od společností Haribo a KENWOOD jsou rozdány a už nyní se můžeme těšit na příští rok, kdy bude otevřen druhý ročník úspěšné rodinné soutěže.

Inspiraci pro pečení s dětmi najdete ve speciálu, který je plný zajímavých receptů:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty