3 tipy na zajímavé podniky: snoubení kuchyní, občerstvení u jezera nebo bar v novém

Rádi byste zašli s rodinou či přáteli do podniku, který ještě neznáte? Možná vám dnes představíme místa, která zatím máte jen na seznamu. Trefíme se do chuti milovníkům francouzské a české kuchyně, take away chuťovek i posezení v baru. Tak jdeme na to!

Snoubení české a francouzské gastronomie v RED Pifu

Smíchovský Anděl je rušnou křižovatkou moderní Prahy i oblíbeným místem setkávání. A právě setkávání je zasvěcena nová andělská restaurace RED Pif. Nejen setkávání přátel a známých, ale také kultur, neboť se v ní prolíná česká a francouzská gastronomie. Pivo, víno, jídlo, vše v dokonalé podobě. Tady vám bude chutnat. Tady chutná život. Ale špičkově ošetřená Plzeň či vynikající naturální vína z Francie nejsou zdaleka jediným lákadlem. Nový podnik překvapí vzdušným, moderním designem sázejícím na dřevo a samozřejmě parádní kuchyní, kterou má na starosti mimořádně zkušený chef David Kalina, jenž si své renomé vydobyl v podnicích Mincovna, Tiskárna či U Tellerů.

Menu je rozkročené mezi francouzskou a českou kuchyní, přičemž speciality ze země galského kohouta dostávají o trochu více prostoru. Mezi předkrmy září u nás téměř neznámé „beignetky“, tedy malé smažené koblížky, kterým se ve Francii říká jeptišky. V RED Pifu je kuchaři plní krevetami a servírují s pikantní majonézou. V nabídce nechybí obligátní pařížský tatarák či šneci, ale jedničkou je bezesporu fantastické kachní jelito pečené na hruškách a calvadosu. A potěší také křupavý alsaský cibulový koláč se slaninou a smetanou.

Nový podnik na Andělu navazuje na původní Vinný bar a restaurant RED Pif, který sídlil od roku 2010 na Starém Městě pražském v ulici U Dobřenských. Ten byl však před lety uzavřen a v nové podobě se objevil až nyní na Andělu. Moderní tvář s výrazným zastoupením hrubě opracovaného smrkového dřeva dali podniku architekti Jakub Fišer a Marek Schneider z ateliéru Aulík Fišer architekti. Za projektem stojí gastronomická osobnost Milan Bartoš, objevitel a znalec vín, který všechna vína sám ochutnává a vybírá, a většinu vinařů poznal osobně na svých cestách po Francii.

Gastronomický kontejner Encore

Lagartský gastronomický kontejner Encore postavený u mosteckého jezera se stal během několika měsíců ikonou. Davy z celého severočeského kraje stojí fronty na osvěžující nabídku kvalitativně srovnatelnou s luxusní kavárnou. Tento trend kontejnerů se stal světovým fenoménem, tak proč ne u Mostu. Když se dostaneme k nabídce, je vše ve formě take away. Tyto kousky skládačky mají jediný výsledek. Gastronomický zážitek v přírodě. Nejoblíbenější je bezpochyby za poslední dobu točená zmrzlina, která je domácí a nemá široko daleko konkurenci. Kromě zmrzlin jsou v jezerním Encore další báječné pochutiny. Co takhle káva, prosecco nebo spritz?

Zrekonstruovaný Oscar´s bar

Vienna House Andel's Prague, čtyřhvězdičkový hotel na pražském Smíchově poblíž stanice metra Anděl, se pyšní nově zrekonstruovaným barem Oscar´s ve stylu městské džungle. Za jeho přeměnou stojí britsko-české architektonické studio Jestico + Whiles, jež bylo pověřeno návrhem hotelového interiéru již v roce 2002, ovšem po letech se na něj investor obrátil znovu se žádostí o modernizaci zdejšího baru. Zadáním bylo vymyslet natolik originální design, aby kromě ubytovaných hostů přilákal i návštěvníky zvenčí – ať už na obchodní schůzku spojenou s obědem, anebo třeba na skleničku s kolegy po práci. Výsledkem je odvážný moderní design, založený na prvcích z betonu, dřeva a plexiskla. To vše na ploše 200 metrů čtverečních.

„Hotelový byznys se v posledních dvou letech výrazně proměnil. Zahraničních turistů, na které jsme se v minulosti primárně soustředili, je nyní málo, a neočekáváme, že se situace v příštích letech výrazně změní. Místo vyčkávání jsme se proto rozhodli hledat příležitosti jinde a více se tak otevřít lokálním zákazníkům. Hlavním cílem renovace Oscar´s baru bylo vytvořit reprezentativní místo s moderním a kvalitním designem, které bude nabízet výbornou gastronomii a zároveň bude prostorem pro setkávání,“ vysvětluje Kateřina Joklová, generální ředitelka hotelu Vienna House Andel’s Prague.

Architekti si během rekonstrukce museli poradit se dvěma na první pohled naprosto protichůdnými požadavky: na jednu stranu zachovat intimitu a soukromí baru, ale zároveň přitáhnout pozornost návštěvníků, kteří procházejí okolní pasáží. Oscar´s baru dominuje masivní dřevěný stůl s červenými křesly TON až pro 10 osob. Nad ním se vznáší velkolepé svítidlo, za jehož organickým tvarem stojí ateliér Jestico + Whiles. Mimochodem všechna světla, která se v interiéru nacházejí, jsou originálně navržena přímo pro tento objekt a vytvořena byla s technickou pomocí studia Fabrik8. Nechybí ani barevný podhled nad barem, který dodává místu specifickou atmosféru.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty