zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuře Vesuvio
Autor: Kublanka.cz Kuře Vesuvio

Kuře Vesuvio

Hodnoceno: 2x
Kuře Vesuvio je snad nejslavnější jídlo Chicaga a nenajdete nikoho, kdo by neznal tento italsko-americký recept zrozený v 30. letech právě v této americké metropoli.
do 1,5 hodiny
4 porce

Recept

Pečená kuřecí stehna s kurkumou a hořčicí  Foto:

Pečená kuřecí stehna s kurkumou a hořčicí

Při přípravě masových receptů oslovila Hanka Zemanová šéfkuchaře Davida Šaška, člena Aliance výživových poradců, který rád vaří z biomasa pro jeho plnou chuť.

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 190 °C. Brambory oloupejte, podélně rozčtvrťte a osušte papírovou utěrkou. Ve velké pánvi vhodné do trouby nebo velkém hrnci rozehřejte na mírném ohni olivový olej, přidejte stroužky česneku, čtvrtky brambor a opékejte ze všech stran dozlatova. Opečené brambory vyndejte děrovanou naběračkou na talíř vyložený papírovou utěrkou, stroužky česneku odstraňte.
  2. Do rozpálené pánve přidejte kuřecí kousky, které opečte ze všech stran dozlatova. Kuře vyndejte na talíř vyložený papírovou utěrkou a do pánve přilijte bílé víno, které nechte zredukovat na polovinu. Do pánve se zredukovaným vínem vraťte brambory spolu s kuřecím masem a okořeňte je sušeným oreganem, granulovaným česnekem, nasekanou petrželkou, solí a pepřem. Na závěr podlijte kuřecím vývarem a dejte péct do předehřáté trouby do změknutí (30–40 minut).
  3. Těsně před podáváním nechte ve vroucí vodě 1–2 minuty povařit mražený hrášek. Jednotlivé porce kuřete ihned podávejte s několika čtvrtkami brambor, přelité vypečenou šťávou a posypané oblanšírovaným hráškem.

Kuře Vesuvio 2 Foto: Kuře Vesuvio; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama