Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Koko-lime rýže s mrkvovými stripsy

4 porce
do 1 hodiny
Koko-lime rýže s mrkvovými stripsy
Koko-lime rýže s mrkvovými stripsy Autor: Good Mood Spoon
Neobyčejně dobré jídlo z poměrně obyčejných ingrediencí.
Reklama

Suroviny (4 porce)

Na mrkvové stripsy:

Reklama

Postup

  1. Očištěné mrkve nakrájejte na silnější šikmé plátky, kešu oříšky nasekejte nahrubo. Promíchejte je s marinádou z javorového sirupu, umeocta a soli. Dýňový olej zatím nepřidávejte, jeho čas přijde později. Směs rozprostřete do větší mísy, aby na vás koukal každý plátek mrkve. Pečte na 190 °C, dokud nepřipravíte vše ostatní. Nezapomeňte několikrát promíchat, aby se mrkev nebo oříšky nepřipálily.
  2. V kastrůlku rozehřejte kokosový tuk, přidejte koření (římský kmín a skořici) a opékejte, dokud se krásně nerozvoní. Na silném plameni tomu postačí minuta, dejte pozor, ať koření nepřipálíte. Přisypte také suchou rýži a opékejte další tři minuty. Zalijte horkým vývarem i kokosovým mlékem, přidejte citronovou trávu, nechte probublat a v případě potřeby dosolte. Přiklopte poklicí, stáhněte plamen na minimum a nechte vařit 30 minut, nebo dokud se všechna tekutina nevstřebá (rýže natural potřebuje delší čas).
  3. Uvařenou rýži načechrejte vidličkou a opatrně (aby se neslepila) promíchejte s kokosem i drobně nasekanou meduňkou.
  4. Když je mrkev měkká, zakápněte ji dýňovým olejem, promíchejte a nechte zapékat posledních 5 minut. Dýňový olej dodá lepší barvu i výraznější chuť.
  5. Servírujte s jarní cibulkou a na talíři ještě zakápněte limetkovou šťávou.
Reklama

Good Moon SpoonTa nejlepší lžička!

GOOD MOOD SPOON je blog o čistě rostlinném vaření, který ukazuje, že veganská strava je rozmanitá, chuťově skvělá a na pohled krásná. Píše, fotí i vaří Daniela Pešová, studentka medicíny, kterou přátelé stále přemlouvají, aby si namísto ordinace otevřela kavárnu. Recepty snadné i náročnější, ze surovin základních i těch, které jste možná dosud neznali, vždy sezonní a zdravé.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama