Korpus:
- vejce 2 ks
- moučkový cukr 150 g
- olej 100 ml
- dýňové pyré 300 g
- polohrubá mouka 300 g
- kypřicí prášek do pečiva 1/2 sáčku
Náplň:
- jablka 3 ks
- citronová šťáva 1/2 plodu
- skořice 1 lžička
- měkký tvaroh 750 g
- vanilkový cukr 1 sáček
- krupicový cukr 150 g
- želatinový ztužovač (zastudena) 1 ks
Postup přípravy:
- Žloutky vyšlehejte s cukrem a olejem do pěny. Bílky vyšlehejte na pevný sníh a obojí lehce spojte. Nakonec vmíchejte dýňové pyré a prosátou mouku s kypřicím práškem.
- Hotové těsto rozetřete do dortové formy (26 cm) vymazané tukem a vysypané polohrubou moukou. Pečte ve vyhřáté troubě při 160 °C asi 45 minut. Po upečení nechte vychladnout ve formě a pak vyklopte.
- Z korpusu vydlabejte střed asi 1 cm hluboko a asi 1 cm od okraje korpusu. Vydlabané drobečky rozmělněte na drobenku a dejte stranou. Jablka oloupejte, vykrojte jádřince a nakrájejte na malé kousky.
- Dejte do kastrolu, zalijte citronovou šťávou, přidejte skořici a jablka poduste doměkka. Poté nechte vychladnout a dejte do korpusu.
- Tvaroh smíchejte s vanilkovým a krupicovým cukrem. Želatinu zastudena připravte podle návodu na obalu a vmíchejte do tvarohu.
- Náplň navrstvěte na korpus s jablky a uhlaďte do kopečku. Povrch posypte drobečky z korpusu a uložte do lednice ztuhnout.
Máte rádi moučníky s jablky? Vyzkoušejte tento videorecept:
Kompletní recept najdete ZDE: Jablečný koláč s vanilkou
Nebo zkuste klasický krtkův dort:
