zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Focaccia s červenou cibulí
Autor: isifa.com Focaccia s červenou cibulí

Focaccia s červenou cibulí

Hodnoceno: 16x
Středomořský plackový chléb focaccia je výborný se sýrem, paštikou, těstovinami, polévkou nebo se salátem. Opečená červená cibule mu dodá skvělý chuťový akcent.
do 2 hodin
1–2 chleby (dle velikosti) porce

reklama

Suroviny (1–2 chleby (dle velikosti) porce)

Postup

  1. Smíchejte mouku se solí a cukrem, přidejte rozdrobené droždí a promíchejte. Do mouky vetřete máslo a postupně přidávejte vlažnou vodu. Hněťte do měkkého těsta, můžete přidat trochu vody, pokud by těsto bylo příliš suché.
  2. Těsto válejte a hněťte asi 1015 minut, dokud nebude vláčné a pružné. Nechte ho kynout na teplém místě, dokud asi nezdvojnásobí svůj objem.
  3. Rozklepejte těsto a vytvarujte ho do obdélníku, nebo ho vtlačte do obdélníkového pekáče. Posypte těsto rozmarýnem a cibulí nakrájenou na tenké měsíčky, přikryjte potravinovou fólií a znovu nechte na teplém místě kynout.
  4. Smíchejte olivový olej, cukr, ocet a přelijte směsí cibuli. Pečte 25 minut. Potom přelijte chléb zbytkem olejové směsi a pečte dalších 5 minut, dokud povrch nezkaramelizuje a nebude zlatohnědý.

Variace:

° Plněná focaccia je oblíbená i při grilování. Udělejte těsto podle bodů 1–3 a rozdělte ho na dva díly. Těsto vtlačte do dvou pizzových forem nebo jiných kruhových forem a ty položte na příčky v troubě. Těsto posypte hrubou solí a nechte ho 15–20 minut stát. Potom předehřejte troubu na 180 °C, pečte chléb 20 minut a nechte ho vychladnout. Rozřízněte chleba podélně a naplňte jej například mixem z grilované zeleniny, jako je malá dýně, lilek, zelený pepř a houby. Zabalte každou focacciu do alobalu a pečte dalších 25 minut na 180 °C. Potom je z fólie vybalte a pečte ještě 5 minut. Nařezejte chleba na klínky a podávejte.

° Také se ze stejného těsta dají dělat bochánky, ochucené vypeckovanými černými olivami a snítkami rozmarýnu.

reklama

Související témata: focaccia , Malá jídla , Italská kuchyně