návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Tipy na květnové gastroakce: víno, další víno a trochu toho street foodu

Tipy na květnové gastroakce
Tipy na květnové gastroakce Autor: istockphoto.com
O víkendu by se mělo umoudřit počasí, tak pro vás máme pár tipů, kam vyrazit za dobrým pitím a jídlem. A také jeden tip navíc pro ty, kteří rádi plánují trochu dopředu. ;)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prahu a Středočeský kraj rozšumí Sektival!

Praha, Beroun, Kladno, Slaný, Lysá nad Labem, Velký Osek nebo zámek Loučeň – to jsou města, ve kterých od 17. května do 2. června budete moci navštívit již čtvrtý ročník Sektivalu. Přijďte ochutnat třeba tataráček z červené řepy s opraženou cizrnou se sklenkou Bohemia Sektu Blanc de Noirs nebo marinovaná kachní prsíčka na asijský způsob s nakládanou zeleninou a Bohemia Sektem Chardonnay brut. Sektival je festival toho nejlepšího, co vznikne spojením výběrových sektů a delikátního jídla. Máte rádi bublinky, ale nechcete si objednávat celou lahev? Díky Sektivalu ochutnáte jen skleničku od každého z vynikajících sektů a za jediný večer poznáte nejrozmanitější chutě a vůně, které oslní vaše smysly.

Tipy na květnové gastroakce
Tipy na květnové gastroakce
TZ

Nechte se unést bublinkami na Proseccofestu!

Milujete prosecco? Svátek tolik oblíbeného italského šumivého vína je opět tady! Víkend 18. a 19. května bude patřit právě tomuto nápoji, italským delikatesám a nádhernému výhledu na celou Prahu ve Villa Richter na Pražském hradě. Přijďte se naladit na italskou vlnu a vychutnat si květnové sobotní odpoledne v té nejlepší společnosti.

Color Food Festival

Color rádio slaví šesté narozeniny a oslavy pojme tou nejlepší formou. Tancem a vynikajícím jídlem ve všech možných barvách. Ve Žlutých lázních se vám 19. května představí ti nejlepší z nejlepších v rámci pražské street food scény. Je libo balkánský gril nebo argentinský steak? Co pár napařovaných čínských taštiček nebo španělské tapas, domácí mozzarellu nebo libanonské mezze? Samozřejmě, že nebude chybět seafood, a jak jinak než by Maare. To vše podpoří DJové Color rádia živým vysíláním a pár skvělých živých kapel. Máte se na co těšit. 

Tipy na květnové gastroakce
Tipy na květnové gastroakce
istockphoto.com

Festival Praha pije víno oslaví osmitisící ročník vína

Festival Praha pije víno, vinařský festival autentických vín, který patří k největším v Evropě, se od 24. do 25. května ponese ve znamení oslav významného výročí – 8000 let vína. Archeologové v Gruzii totiž objevili u řeky Chrami neolitickou keramiku, která obsahovala stopy vína starého osm tisíc let. Organizátoři festivalu, pražský vinný bar VELTLÍN zastoupený Bogdanem Trojakem a společnost Champagnier v čele s Antonínem Suchánkem, proto pozvou na šestý ročník festivalu přední gruzínské vinaře, kteří vyrábějí vína v kvevri, tradičních hliněných nádobách. Hlavní hvězdou festivalu bude gruzínské vinařství Lagvinari, návštěvníci se však mohou těšit na dalších 80 vinařů z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Související témata: food festivaly , gastroakce
Reklama