návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Zázvorový likér

Hodnoceno: 3x
500 ml porcí
do 30 minut
Zázvorový likér
Autor: ZÁSADNĚ ZDRAVĚ Zázvorový likér
Hledáte přírodní lék na rýmu a nachlazení? Potřebujete posílit imunitu nebo vypudit neduhy z těla ven? Tak už hledat nemusíte! Zázvorový likér je lahodná medicína, kterou byste si v této době měli čas od času dopřát, aby vás neskolila kdejaká číhající chřipajzna.

Na zázvorovou šťávu budete potřebovat kvalitní odšťavňovač nebo dobrého známého, který vám ho rád půjčí. Ale pozor! Přečtěte si dobře manuál, ne každý odšťavňovač zázvor zvládne.

Likér nemusíte skladovat v lednici. Doba trvanlivosti je minimálně 6 měsíců. Usazený „zázvorový kal“ není na závadu. Užívejte s rozumem – jeden panáček při pocitech, že na vás „něco leze“ nebo na chuť. Hodí se i s sebou na cesty do zemí s omezenou hygienou, určitě likér na takových výpravách oceníte! V takovém případě užívejte ráno na lačný žaludek. Doporučená denní dávka zázvoru jsou 4 g.

Pokud chcete zázvorový likér vhodný pro vegany, vyměňte med za sirup z agáve nebo jiné vhodné sladidlo.

Likér můžete hezky zabalit a darovat jako „jedlý“ dárek, jistě jím uděláte radost! :)

Suroviny (500 ml porcí)

Postup

  1. Oloupejte zázvor, nejlíp vám to půjde se lžičkou, jako na videu. Okrájejte slupku citronu. Odšťavte zázvor a citrony zvlášť do odlišných sklenic.
  2. Zázvorovou šťávu, citronovou šťávu a vodku smíchejte v poměru 1 : 1 : 1 a doslaďte medem. Med určitě použijte tekutý, aby se lépe a dobře rozmíchal. Pokud máte domácí tuhý, nechte si ho předem v teplé vodě rozehřát. Pozor (!), ne ve vroucí vodě, přišli byste tak o jeho cenné látky, které by se teplem zničily.
  3. Likér dobře promíchejte a nalijte do lahvičky.

Kdo je ta nutriční gastronomka ze "ZÁSADNĚ ZDRAVĚ"? 

ZÁSADNĚ ZDRAVĚ Foto:

Jmenuju se Jana a svoje povolání jsem si vymyslela. Jsem výživářka, kuchařka a cestovatelka, takže něco jako šampón 3v1, akorát s tím rozdílem, že propojení nutričního poradenství, gastronomie a cestování vážně skvěle funguje. Moje práce je můj život a splněný sen.

Svým projektem se snažím lidi inspirovat ke zdravému životnímu stylu bez dogmat a demagogie, které tak trochu cloumají všemi výživovými trendy i světem kolem nás. U mě na webu www.zasadnezdrave.cz najdete lákavé exotické a domácí recepty, kulinářské tipy a triky, deníky z mých cest, i objektivní články o výživě, které apelují na zdravý selský rozum každého z nás.

Související témata: zázvor , zázvorový likér , zázvorový sirup , Nápoje