zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Koprová dijonská hořčice
Autor: David Turecký pro Naložto Koprová dijonská hořčice

Koprová dijonská hořčice

Hodnoceno: 0x
Výhodou domácí hořčice je, že si ji můžete připravit přesně tak ostrou a hrubě mletou, jak chcete. V kombinaci s koprem tvoří perfektní doprovod lososu i ostatním lososovitým rybám (třeba pstruhovi) anebo bílým klobáskám.
do 10 minut
1 sklenice (250 ml) porce

reklama

Suroviny (1 sklenice (250 ml) porce)

Postup

  1. Ve větší nádobě rozmixujte hořčičná semínka, žloutek a kapary, přilijte vinný ocet a med. Šlehejte, až vznikne emulze. Osolte a opepřete.
  2. Čerstvý kopr nasekejte najemno a vmíchejte do vzniklé hořčice, uzavřete ve sklenicích se šroubovým uzávěrem a uložte do lednice.

Koprová dijonská hořčice  Foto: Koprová dijonská hořčice; foto: David Turecký pro Naložto

Nalož to!

Naložto Foto:

Daniela Turecká pracuje jako produkční při focení (mj. i kuchařek) a před více než dvěma lety propadla nakládání. Od té doby naložila mnoho hermelínů, zeleniny, bylinek a jiných pochutin. Neustále zkoumá nové kombinace chutí a vůní a hledá krásné sklenice. Nedá dopustit na kvalitní a tradiční sklo na nakládání a zavařování od prověřených britských značek. Mezi její nejoblíbenější patří tradiční značka Kilner, záruka kvality krásná na pohled i praktická při používání.

Objevené poklady prodává v e-shopu Nalož to spolu s dekorativním sortimentem pro nakládání a zavařování. Při e-shopu funguje i blog, kde se dělí o své recepty na dochucovadla, která si v praktickém balení můžete vzít kamkoliv, a také o tipy, jak sklenice využít, když se vám zrovna nechce vařit. I obyčejná sklenice se může stát hvězdou vaší kuchyně!

Pokud jste i vy propadli nakládání do skla, můžete se dokonce těšit i na speciální kuchařku, plnou dobře naložených receptů, inspirací a nápadů, kterou Daniela právě chystá k vydání…

Více na www.naloz-to.cz

Další originální recepty na domácí nakládání najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH, které je v prodeji od 8. 6.:

Léto na zahradě s Prima FRESH

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

reklama