zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

VIDEO: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

Hodnoceno: 0x
Geniální svačinka z rukou šéfa Zdeňka. Vyzkoušejte ji, rozhodně stojí za to! A nebojte se ančoviček, mozzarella je krásně zjemní.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Lilek nakrájejte na plátky, osolte a nechte chvíli vypotit. Pak jej otřete ubrouskem, pokapejte olivovým olejem, opepřete a vložte na gril. Na pánvi rozehřejte olivový olej a přidejte nakrájenou červenou cibuli a česnek. Chvíli restujte, pak vložte rajčata nakrájená na kolečka a opepřete. Po chvíli přidejte nakrájené oregano.
  2. Ančovičky zalijte trochou vody, aby nebyly tak slané, a nechte odstát. Pánev sundejte z grilu a přisypte opečený lilek nakrájený nadrobno. Slupky z rajčat vyhoďte. Přidejte čerstvou bazalku a dosolte.
  3. Ciabattu rozkrojte podélně napůl, potřete olivovým olejem a vložte na gril. Mozzarellu nalámejte, pokapejte olivovým olejem a opepřete.
  4. Opečený chleba sundejte z grilu, naneste směs s lilkem, pak mozzarellu a na závěr ančovičky.

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto:

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama

Sledujte celou epizodu