zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

VIDEO: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

Hodnoceno: 0x
Geniální svačinka z rukou šéfa Zdeňka. Vyzkoušejte ji, rozhodně stojí za to! A nebojte se ančoviček, mozzarella je krásně zjemní.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Lilek nakrájejte na plátky, osolte a nechte chvíli vypotit. Pak jej otřete ubrouskem, pokapejte olivovým olejem, opepřete a vložte na gril. Na pánvi rozehřejte olivový olej a přidejte nakrájenou červenou cibuli a česnek. Chvíli restujte, pak vložte rajčata nakrájená na kolečka a opepřete. Po chvíli přidejte nakrájené oregano.
  2. Ančovičky zalijte trochou vody, aby nebyly tak slané, a nechte odstát. Pánev sundejte z grilu a přisypte opečený lilek nakrájený nadrobno. Slupky z rajčat vyhoďte. Přidejte čerstvou bazalku a dosolte.
  3. Ciabattu rozkrojte podélně napůl, potřete olivovým olejem a vložte na gril. Mozzarellu nalámejte, pokapejte olivovým olejem a opepřete.
  4. Opečený chleba sundejte z grilu, naneste směs s lilkem, pak mozzarellu a na závěr ančovičky.

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto:

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou Foto: Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama

Sledujte celou epizodu