zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Úžasný vepřový burger podle Jamieho
Autor: Jamie Oliver / 5 ingrediencí Úžasný vepřový burger podle Jamieho

Úžasný vepřový burger podle Jamieho

Hodnoceno: 2x
Ve své nové kuchařce nabízí Jamie Oliver překvapivě sofistikované recepty, na které vám vždy stačí 5 základních ingrediencí a nezbytná dochucovadla. Představujeme vám další z receptů, tentokrát na lahodný burger s hruškou, salátkem a výrazným sýrem.
do 30 minut
1 porce

reklama

Postup

  1. Hrušku nakrájejte po délce na co nejjemnější plátky. Zlehka je promíchejte se salátovými lístky, trochou extra panenského olivového oleje a červeného vinného octa a špetkou černého pepře. Vepřové maso prohněťte čistýma rukama se špetkou soli a pepře a pak vytvarujte jako placku 1 cm silnou. Potřete ji 1 lžičkou olivového oleje a pak dejte ve velké nepřilnavé pánvi na vysoký plamen a smažte 2 minuty. Mezitím rozkrojte žemli a dejte ji také do pánve, až se opeče dozlatova, vyndejte ji.
  2. Burger obraťte a po dvou minutách k němu do pánve rozdrobte sýr. Burger položte na sýr, párkrát s ním zahýbejte, aby se sýrem obalil a pak ho položte na žemli. Navršte na něj tolik salátu s hruškou, kolik se na něj vejde, přiklopte, smáčkněte k sobě a ihned podávejte se zbylým salátem stranou.

Úžasný vepřový burger podle Jamieho  Foto: Úžasný vepřový burger podle Jamieho , Foto: Jamie Oliver / 5 ingrediencí

Fotografie a recepty použity z knihy Jamie Oliver – 5 INGREDIENCÍ vydané MLD Publishing, s. r .o., 2017, fotografie receptů a strany s věnováním copyright © Jamie Oliver Enterprises Limited (2017 5 Ingredients Quick & Easy Food), obálka a studiové fotografie copyright © Paul Stuart, 2017

5 INGREDIENCÍ

5 ingrediencí Foto:

Pro snadná a rychlá jídla

JAMIE OLIVER

Jen několik měsíců po anglickém vydání je tu česká verze bezpochyby nejrychlejší, uživatelsky nejvstřícnější a nejvtipnější kuchařky, kde se její autor (a pětinásobný otec) Jamie Oliver doslova vyřádil s pouhými pěti přísadami.

Ztvárnil je do 130 receptů ve všech jídelních kategoriích a sám ohodnotil takto: „Zkušenost s psaním téhle knížky byla úžasná a inspirující. A abych byl upřímný, naučila mě troše pokory, protože někdy jsou ty nejjednodušší věci v životě ty nejlepší. Nechápu, že mi trvalo 20 let, než mi to došlo! Každé jídlo je poctou úžasné kombinaci pouhých pěti ingrediencí a věřte mi, tohle je opravdu kuchařka, podle které budete vařit – v kuchyni vám povede ruku a zároveň vám rozproudí sliny v ústech.“

Vyzkoušejte i další nápadité recepty z 5 ingrediencí: 

 

 

reklama