zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tvarohová štola
Autor: FOODLOVER.CZ Tvarohová štola

Tvarohová štola

Hodnoceno: 6x
Plánujete letos upéct štolu? Tak byste měli pomalu začít! :) S horkým kakaem je opravdu famózní a během svátečních chvil vám vykouzlí úsměv na tváři.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Do mísy nasypejte mouku, kypřicí prášek, cukr, přidejte změklé máslo, mandle na plátky, citronovou kůru, sůl, vejce, tvaroh, rozinky a ovoce.
  2. Vše ručně propracujte v hladké těsto. Na pomoučeném vále vyválejte obdélník, který stočte do tvaru štoly. Pokud by se štola zvrchu připalovala, zabalte ji a pečte v alobalu.
  3. Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C asi 50 minut. Ještě teplou štolu potřete máslem a zasypte moučkovým cukrem. Nejlépe chutná, když se uleží alespoň týden.

reklama

Foodlover
Tereza Boušková

Jmenuju se Tereza Boušková a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, čerstvá advokátka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

Související témata: štola , Sladké , Německá kuchyně