návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Tufteta

8 porcí
do 1 hodiny
Tufteta
Tufteta Autor: Gurmet
Kuličky či placičky z mletého masa (kjufty, čofty, kjuftety...), nejraději připravované na grilu, najdete po celém Balkáně.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Maso rozdělte na dvě části, z nichž jednu pomelte dvakrát (tímto způsobem společně s přidáním 200 ml teplé vody nahradíte obvyklé používání vajec a mouky).
  2. Umelte také cibuli a česnek a přidejte je k masu společně s nahrubo nasekanými bylinkami (ty se mohou obměňovat podle chuti kuchaře či strávníků) a se solí.
  3. Z těsta vytvarujte kuličky nebo válečky, které v dlani potřete olejem a pak ogrilujte. Podávejte je třeba s chlebovými plackami a se zeleninovým salátem.
Reklama

Gurmet - červenec, srpen 2014Gurmet – Vaše škola vaření

Letní dvojčíslo Gurmetu plně odráží léto a prázdniny, které jsou časem dovolených. Za dobrým jídlem jsme se rozhodli vyrazit do Středomoří a na Balkán, takže jsme pro vás připravili nejen nedělní oběd ve španělském duchu, ale taky domácké menu jako vystřižené z dovolené v Bulharsku. Středomořské téma se objeví i v rubrice zdraví, kde najdete šestici receptů, ve kterých hraje klíčovou roli olivový olej.

Naučíme vás také, jak si připravit čerstvé domácí těstoviny, vařit (i grilovat) venku dobroty, které vymyslel a uvařil Zdeněk Pohlreich. Jak uvařit opravdu bleskurychle, vám poradí Jamie Oliver, a o recept na skvělou barbecue omáčku se s vámi podělí Michal Nikodem. Také tentokrát vám nabídneme spoustu sladkostí – od koláčů přes dorty až po domácí zmrzlinu. Léto budiž pochváleno!

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama