zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sněhová roláda s citronovým krémem
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Sněhová roláda s citronovým krémem

Sněhová roláda s citronovým krémem

Hodnoceno: 2x
Zimní sněhy jsou dávno pryč a léto za humny – ale sníh ve sladké podobě si ještě rádi vychutnáme, zvlášť když tak voní jižními citrony.
do 1,5 hodiny
1 roláda porce

Citronový krém lemon curd lze koupit hotový nebo si můžete připravit domácí:

Recept

Lemon curd  Foto:

Lemon curd – citronový krém

Malé skleničky plné zlatého citronového krému jsou skvělé jako dárek, ale určitě si nechte doma nějaké po ruce, protože je to zkrátka hříšná dobrota. Svůj recept nám...

reklama

Suroviny (1 roláda porce)

Náplň:

Postup

  1. Troubu předehřejte na 150 °C. Na sněhové těsto vyšlehejte bílky dotuha. Přidejte 1 lžíci cukru a znovu prošlehejte, až bude sníh mít tuhé, ale vláčné špičky. Přidejte polovinu zbylého cukru a šlehejte, až vznikne lesklý a tuhý sníh. Pak rychle zašlehejte zbylý cukr a škrob. Těsto natřete na plech vyložený papírem na pečení a uhlaďte ho.
  2. Pečte na střední příčce trouby asi 45 minut, až bude těsto pevné na dotek. Nechte ho pak nepřikryté chladnout alespoň 1 hodinu.
  3. Těsto vyklopte na kus pečicího papíru poprášeného moučkovým cukrem a odloupněte spodní vrstvu papíru. Těsto potřete citronovým krémem. Smetanu ušlehejte s moučkovým cukrem do polotuha a potřete jí citronový krém. Roládu pak za pomoci papíru z kratší strany stočte, přesuňte na tác a uchovejte v chladu až do podávání.

Sněhová roláda s citronovým krémem  Foto: Sněhová roláda s citronovým krémem; foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama