zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Salát Barbra
Autor: Menu podle Koko Salát Barbra

Salát Barbra

Hodnoceno: 1x
Věřím, že jste o salátu s takovým názvem v životě neslyšeli. A věřte, že to vaše gastro znalosti nijak nedegraduje. Tenhle salát jsem si totiž vymyslela sama.
do 1 hodiny
4 porce

Rozhodně jsem chtěla použít kachní prsa, asociace nabrala spád na anglické „duck“, a jak se řekne duck, ihned si vybavím americké DJ duo Duck Sauce a jejich singl Barbra Streisand.

Když jeden pracuje v rádiu, některé songy prostě slyší tolikrát, že se mu dostanou pod kůži. Tolik na vysvětlenou. Až budou všichni přejedení Caesara a začnou šílet, že chtějí mít v salátové nabídce Barbru, tak aby bylo naprosto jasné, jak název vznikl, a nevedly se dlouhé úvahy a dohady, jak je tomu právě v případě salátu Caesar.

reklama

Postup

  1. Rozpalte troubu na 200 stupňů a začněte s krutony z listového těsta. Když si koupíte těsto rozválené, je už přímo na pečicím papíru. Ostrým nožem odřízněte část velkou přibližně 20 x 20 cm, tím proříznete i papír. Teď už tolik netlačte, prořízněte těsto vždy až k papíru a vytvořte mřížku – každá kostička by měla mít cca 1 x 1 cm. Po upečení vzniknou krutony, které půjdou snadno oddělovat. Těsto s papírem přesuňte na plech – a do trouby s ním, dokud krutony nezezlátnou. Bude to trvat kolem 10 minut. Ztlumte teplotu v troubě na 150 stupňů, krutony vyndejte a nechte chladnout. Troubu nevypínejte.
  2. Nyní se budeme věnovat kachnímu prsíčku. Tomu postačí steaková úprava s trochou pozornosti a péče navíc. Dovozová kachní prsa z Francie nebo Maďarska se prodávají po jednom kusu, který může vážit kolem 350 g. Potřebují delší pobyt v troubě, aby se dostatečně propekla. Pokud použijete naopak dva malé kousky, budete muset přizpůsobit dobu pečení.
  3. Kůži nařízněte do mřížky tak, abyste se neprokrojili do masa. Řežte ostrým nožem v úhlu 45 °. Pánev, kterou můžete později vložit do trouby, rozehřejte na středním plameni. Při vyšší teplotě by se kůže začala pálit, ještě než pustí dostatečné množství tuku. Maso nechte zatáhnout a zezlátnout, nejdřív na straně s kůží. Té to bude trvat trochu déle, asi 8–10 minut. Ale zároveň pustí dostatek tuku pro pohodlné opečení druhé strany steaku. Pak můžete na teplotě přidat, maso obrátit a počkat přibližně další 2 minuty, dokud se i druhá strana neopeče dozlatova.
  4. Do pánve přidejte med. Prsíčka ve vzniklé šťávě dostatečně vymáchejte. Osolte. Pánvičku s masem přesuňte do předehřáté trouby. Maso by tentokrát mělo směřovat kůží nahoru. I tady se vyplatí použít teploměr na steaky. Stav medium, tedy kolem 61 stupňů, se jeví jako ideální. Vysoká prsíčka by měla zůstat v troubě asi 15 minut, nízká a drobnější jen 8 minut. Před podáváním je nechte ještě dalších 8 minut odpočívat přikrytá alobalem.
  5. Odeberte část řeřichy na dekoraci. Všechny ingredience na dresink vložte do vysoké sklenice nebo speciální nádoby a rozmixujte ponorným mixérem. Očistěte směs salátů, roztrhejte (nebo překrájejte) větší listy na kusy tak akorát na vidličku. Škrabkou na brambory oloupejte řapíky celeru a nakrájejte je na tenké plátky. Ve velké míse smíchejte salát a celer s polovinou dresinku, zbylou část nechte na finální dekoraci a případné přidání. Salát musí být vzdušný. Rozdělte na talíře, posypejte krutony, ořechy a odloženou řeřichou a poklaďte tenkými plátky růžových kachních prsíček. Na závěr dozdobte salát solnými krystalky.
  6. Prima tip: Pokud si chcete ušetřit práci, můžete použít i uzená nebo dokonce sušená kachní prsa, která se prodávají často již nakrájená na velmi tenké plátky. V tom případě vám rozhodně postačí menší množství než uváděných 300 g. A vynecháte krystalkovou sůl, protože maso už je slané dost.

Salát Barbra Foto:

Salát Barbra                                                                                            Foto: Menu podle Koko

Menu podle Koko – kuchařka plná videí

Menu podle Koko Foto:

Veronika Koko Kokešová

Veronika Kokešová, známá coby blogerka a moderátorka Koko, představuje svou první kuchařskou knihu, která obsahuje kapitoly reprezentující konkrétní sezonu nebo surovinu – jídla lze mezi sebou kombinovat podle chuti. Těšit se tak můžete na menu ze dvora i z pastviny, menu houbové, myslivecké, bezmasé či rozkvetlé. A proč je Menu podle Koko – kuchařka plná videí? Každý recept obsahuje QR kód, díky němuž si můžete přehrát video a vařit tak s bezprostřední Koko tváří v tvář.

Videa se od října 2014 postupně spouštějí nejen na blogu, ale také pod názvem Menu podle Koko na nejnavštěvovanější české internetové televizi Stream.cz, která je základnou Veroničiných pořadů MENU domů a MENU v sezoně.

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

 

Další povedený recept od Koko najdete v novém časopise Prima FRESH:

Časopis Prima FRESH

PŘEKVAPENÍ! Vydáváme časopis Prima FRESH

reklama