zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Salámový salát se sýrem
Autor: Míchané saláty ve sklenici Salámový salát se sýrem

Salámový salát se sýrem

Hodnoceno: 6x
Sýr, salám a zelenina spojené majonézou platily za socialismu za jeden z mála přijatelných zdravých salátů. Po 40 letech se výživové poznatky výrazně změnily, ale pokud majonézu vyměníte za olivový olej a balzamikový ocet a vyberete si kvalitní uzeninu a polotvrdý sýr, můžete s nostalgií a bez výčitek zavzpomínat na své dětství.
do 30 minut
2 porce

reklama

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. Vejce uvařte natvrdo, od bodu varu to trvá 7 minut. Stroužek česneku a cibuli oloupejte, nakrájejte nadrobno a smíchejte v míse s olivovým olejem. Uzeninu a goudu nakrájejte na proužky velké 3 × 1 cm. Z paprik odstraňte jádřince a nakrájejte je na stejně velké proužky. Vše promíchejte s cibulí a česnekem. 
  2. Uvařené vejce zchlaďte studenou vodou, oloupejte ho a rozkrájejte na čtvrtky. Ozdobte jím salát. 
  3. Ocet prošlehejte s olivovým olejem metličkou dohladka a dochuťte solí a pepřem. Přelijte přes salát a podávejte. 

PRIMA TIP: Místo goudy použijte pikantnější druh sýra, který salátu dodá intenzivnější chuť. Přidat můžete i cherry rajčátka, čerstvou pažitku nebo třeba okurku. 

Salámový salát se sýrem
Autor: Míchané saláty ve sklenici Salámový salát se sýrem

reklama

Míchané saláty ve sklenici
Karin Stöttinger

Salát jako předkrm, hlavní chod nebo sladké překvapení, a také ideální jídlo na výlet nebo do kanceláře. Salát umí být jednoduchý, ale i rafinovaný, vždycky však nabytý chutěmi. Záleží jen na vás, jak popustíte uzdu své fantazii a recepty ze všech koutů světa se necháte inspirovat, nebo je alespoň napoprvé zkusíte podle autorky. Její kombinace chutí v salátu i dresinku jsou nevšední a baví malé i velké strávníky. Vrstvením do sklenice také umožníte každému, aby si namíchal salát podle svých preferencí a vyhnete se vybírání neoblíbených surovin. 

Vydalo nakladatelství Anag

Související témata: salát , salám , sýr , Chuťovky a předkrmy