zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ryba v páře po asijsku
Autor: Kublanka.cz Ryba v páře po asijsku

Ryba v páře po asijsku

Hodnoceno: 0x
Jsou to paradoxy, ale tento asijský recept je založen na rybě, která se v Asii vlastně ani nevyskytuje. Pražma královská žije totiž pouze ve Středozemním moři, případně ve vodách mezi jižní Anglií a Kanárskými ostrovy. Přesto věřte, že na snoubení chutí dvou kontinentů je vše v pořádku a funguje to!
do 1 hodiny

Článek

Negima Yakitori Foto:

14 receptů na japonský způsob

Máte rádi sushi nebo třeba rámen a rádi byste ochutnali jiná jídla s japonským šmrncem? Z našeho seznamu si rozhodně vyberete :)

reklama

Postup

  1. Ryby zbavte šupin, omyjte a osušte papírovými utěrkami. Do boků ryb udělejte z každé strany dva hluboké zářezy.
  2. Chilli papričky zbavte semínek, zázvor oškrábejte a spolu s jarní cibulkou vše nakrájejte na tenké nudličky. Nakrájenou zeleninou naplňte břišní dutinu a zbytek si ponechte na podávání.
  3. Bambusový pařák (parní hrnec nebo jinou napařovací nádobu) vyložte pečicím papírem a umístěte do něj připravené ryby, které vařte v páře zhruba 20 minut (v závislosti na velikosti ryb).
  4. Uvařené ryby opatrně přendejte na servírovací talíř a posypte směsí cibulky, zázvoru a chilli papriček.
  5. Ryby zakápněte světlou sójovou omáčkou a sezamovým olejem. V malém hrnci rozpalte slunečnicový olej a jakmile se z něj začne kouřit, stáhněte ho z ohně a ryby jím opatrně přelijte. Nejlépe chutnají s rýží.

Ryba v páře po asijsku 2 Foto: Ryba v páře po asijsku 3 Foto: Ryba v páře po asijsku; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama