zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Roastbeef s citrónovou trávou
Autor: P&G Foodies Roastbeef s citrónovou trávou

Roastbeef s citronovou trávou

Hodnoceno: 0x
Připravte si doma šťavnatý roastbeef s asijským šmrncem, rozhodně si ho zamilujete – příprava není složitá a chuť bude božská, pokud vyberete kvalitní kousek masa.
nad 2 hodiny

Recept

Roastbeef s celerovou remuládou  Foto:

Roastbeef s celerovou remuládou

Šťavnatý, natenko nakrájený roastbeef je báječná pochotky, s kterou při svátečních setkáních s přáteli určitě zabodujete. Podávejte s výbornou remuládou z křehké zeleniny.

reklama

Suroviny

Marináda:

Maso:

Dresink:

Postup

  1. Neprve očistěte maso. Vezměte si papírovou utěrku a roštěnec osušte. Nemyjte pod vodou.
  2. Maso dále odblaňte a svažte do válečku, aby bylo po celé délce stejně vysoké a široké. Nebojte se poprosit v řeznictví o svázání.
  3. Připravte si marinádu ideálně ve food procesoru či mixéru. Na ni potřebujete 3 lžíce tamari, 3 lžíce rybí omáčky, 1 lžíci sirupu, 2 lžíce olivového oleje, 2 stonky citronové trávy a 4 stroužky česneku. Rozmixováním vznikne pasta. Jestliže nemáte žádný přístroj, stačí utřít česnek a nasekat najemno citronovou trávu. Marinádu vmasírujte do masa a dejte do lednice alespoň na 1 hodinu. Čím déle, tím lépe.
  4. Marinované maso vyndejte z lednice a nechte v pokojové teplotě cca 30 minut. Mezitím si předehřejte troubu na 115 °C (horkovzduch).
  5. Rozpalte si pánev s kapkou řepkového oleje. Maso osolte (2 lžičky) a zprudka opečte ze všech stran i boků dohněda.
  6. Doprostřed masa zapíchněte teploměr a hlídejte, dokud teplota nedosáhne 56 °C. Při této teplotě bude maso krásně růžové, tedy medium. Dejte do trouby a pečte na 115 °C cca 60 minut.
  7. Hotové maso vyndejte z trouby a nechte odpočinout 15 minut zabalené v alobalu. Poté vyndejte z masa teploměr.
  8. Připravte si dresink. V malé mističce si smíchejte 3 lžíce tamari, 1 lžíci citronové šťávy, 1 lžičku sirupu,1 utřený stroužek česneku, 1 lžíci olivového oleje, 1 lžíci vody, 1 lžíci nasekané bazalky a špetku chilli.
  9. Plátky roastbeefu pokapejte na závěr dresinkem. Podávejte např. s rukolou, rajčátky zakápnutými olivovým olejem a citronem.

Roastbeef s citrónovou trávou 2 Foto: Roastbeef s citronovou trávou; foto: P&G Foodies

Seznamte se s P&G Foodies 

P&G Foodies Foto:

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.

reklama