zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rizoto z květákové rýže s lososem
Autor: Cukrfree - kuchařka pro malé i velké Rizoto z květákové rýže s lososem

Rizoto z květákové rýže s lososem

Hodnoceno: 1x
Tohle jídlo by si s chutí dala Princezna Koloběžka. Je to rizoto a není to rizoto, je to plné zeleniny a zároveň i masa... Rýži nahrazují mleté růžičky květáku a brokolice a zelí, lososa zkuste sehnat divokého – na rozdíl těch z farem má pevné libové maso plné zdraví prospěšných vitaminů a minerálů.
do 1 hodiny
3–4 porce

Článek

Losos s chilli česnekovou omáčkou Foto:

30 super nových receptů z čerstvého lososa

Losos je u nás nejoblíbenější ryba, dávno překonal tradičního kapra nebo pstruha. A není se čemu divit – příprava je rychlá, jednoduchá a maso lososa skýtá mnoho možností,...

reklama

Postup

  1. Růžičky květáku a brokolice po částech rozmixujte v mixéru typu kutr na malé, jako rýže vypadající kousky zeleniny. Zelí nakrájejte na menší kousky a zopakujte stejný postup jako u brokolice a květáku.
  2. Cibuli nakrájejte nadrobno a pozvolna ji opékejte na středním stupni na rozehřátém ghí nebo sádle dozlatova. Lososa nakrájejte na kostičky, vsypte ho k cibuli a restujte zhruba 3 minuty. Přidejte zeleninovou rýži, promíchejte a smažte dalších 5 minut.
  3. Mezitím uvařte v jiném hrnci ve vroucí vodě hrášek a očištěnou mrkev nakrájenou na kostičky.

PRIMA TIP: Kokosové amino je skvělá bezlepková alternativa sójové omáčky bez přidaného cukru a s nižším obsahem sodíku. Můžete je použít všude, kde byste jinak sáhli po sójové omáčce. Vyrábí se smícháním kokosové mízy, která je přirozeně fermentovaná, a kvalitní nerafinované mořské soli sušené na slunci. Chuťově je oproti klasické sójové omáčce o něco sladší a má jemnou kokosovou chuť. Obsahuje 17 aminokyselin, vysoké množství minerálů, vitaminy skupiny B a také vitamin C. Má téměř neutrální pH. Po otevření je skladujte v lednici. Koupíte ho v obchodech se zdravou výživou i na internetu.

Cukrfree – kuchařka pro malé i velké

Cukrfree - kuchařka pro malé i velké Foto:

Jana Dell Plotnárková a Janina Černá

Cukrfree kuchařka pro malé i velké je nepostradatelnou knihou pro každého, kdo se zajímá o zdraví nejen svoje, ale i celé své rodiny. Najdete v ní více než 120 unikátních receptů s minimálním obsahem cukru, a s ideálním poměrem pro tělo prospěšných zdravých tuků a bílkovin. Součástí jsou také výživová doporučení, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak by měla vypadat výživa nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších.

Ve spojení s nádhernými fotografiemi dýchajícími atmosférou Havaje, kde celá kniha vznikala, je kuchařka unikátní knihou, která vás jen utvrdí v tom, že i bez cukru to jde! Všechny recepty v knize jsou přirozeně bezlepkové, vlídné pro diabetiky a všechny, co trápí nadváha.

Vydalo nakladatelství Sevruga.

Další zajímavé recepty z krásné kuchařky Cukrfree najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Letní číslo časopisu Prima FRESH

Užijte si ty nejlepší prázdniny s letním číslem časopisu Prima FRESH!

reklama